Karlovarský volejbal se těší na extraligu, v týmu jsou i čtyři cizinci

V Karlových Varech vznikl nový volejbalový klub, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czV Karlových Varech vznikl nový volejbalový klub, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Karlovy Vary - Už v polovině října se dočkají volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko významného sportovního milníku. Vstoupí jako nově vzniklý klub do české extraligy, v níž nahradí odstoupivší celek ze Starého Města u Uherského Hradiště.

Reklama

Západočeský tým se chce stát oživením soutěže, ale zároveň vnímá těžkou pozici, spojenou právě s nováčkovskou sezónou.

„Rozhodně nejdeme do extraligy s cílem, že každého zválcujeme. Naopak si myslím, že je na místě začít se skromností a pokorou vůči soupeřům. Přece jen rozjíždíme nový projekt a nelze čekat zázraky,“ zůstává realistický trenér Petr Brom, který vzal na sebe úkol vytvořit fungující celek z různorodých hráčů.

Někteří přišli z ciziny, jiní z českých týmů a dohromady se dávali během přípravného období. „Znovu říkám, že si nestavíme přehnané ambice, abychom pak po případných rozpacích nebyli vyvalení. Moje trenérská praxe mě naučila spíše každodenní práci, než euforii po prvním vyhraném zápase. Nechci dopustit velikášská gesta,“ mírní Brom neopodstatněné nadšení z existence mužstva.

Přesto kouč doufá, že se o Karlovarsku, jak se tým nazývá, bude mluvit pozitivně. „Máme hráče, kteří se jeví velice dobře. Další mají předpoklady se stát také oporami. A od některých čekáme víc a budeme rádi, když se dostanou na standardní úroveň. Tohle je moje diplomatická odpověď na otázku ohledně síly kádru,“ tak trochu si zafilozofoval trenér, který se také zamyslel nad výsledky z přípravy.

„Na turnaji v Liberci jsme skončili třetí, přitom jsme se tam potkali i se zahraničními soupeři. Ale každý tým v přípravě experimentuje a ladí formu až v jejím závěru. Takže pro nás bude směrodatný vstup do extraligy 16. října v Benátkách nad Jizerou. O dva dny později budeme mít domácí premiéru v Karlových Varech proti Havířovu. Tím bych chtěl pozvat příznivce na tento historický zápas pro karlovarský sport,“ podotkl Brom.

A kde budou volejbalisté hrát svoje domácí zápasy? „V hale Lokomotivy, kde mají vlastní prostředí basketbalisty Karlových Varů v první lize. Je tam dobré zázemí i dostupnost pro fanoušky. Stavíme se nová sportovní hala vedle KV Areny, která snad bude hotová v červnu příštího roku,“ upřesnil trenér.

Lákadlem pro karlovarské příznivce mohou být i jména z hráčské soupisky. Předpokládá se, že si zahraje i bývalý reprezentant a nynější prezident a generální manažer klubu Jakub Novotný, jenž stojí za vznikem projektu. Z Českých Budějovic přišel Michal Sukuba. V kádru jsou i čtyři zajímaví cizinci - konkrétně po jednom hráči z Venezuely, Polska, Norska a Slovinska.

„Úředním jazykem v kabině je čeština. Když mluvím pomalu, Polák i Slovinec mi rozumějí. Jinak máme zasedací pořádek nastavený tak, že vedle cizinců sedí naši kluci, kteří umí anglicky a překládají jim moje pokyny,“ prozradil Brom.

ČTĚTE:  Karlovarský volejbal vstoupí do extraligy pod názvem VK ČEZ Karlovarsko

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře