Karlovarští hokejisté postrádali v závěru sezony zdravé obránce

Hokejová aréna v Karlových Varech. Foto Archiv ZapadoceskyDenikHokejová aréna v Karlových Varech. Foto Archiv ZapadoceskyDenik

Hokejistům HC Energie Karlovy Vary skončila sezona účastí v předkole play off. Po základní části obsadili v tabulce extraligy desáté místo, poté nestačili v bojích o čtvrtfinále na sedmé Pardubice.

Reklama

„Sezona se odvíjela v etapách a bohužel poslední týden šlo všechno proti nám. Že bychom neměli ani jednoho zdravého obránce a to si nepamatuju za 15 let, co jsem v chlapském hokeji," uvedl hlavní trenér Martin Pešout v hodnocení pro média.

"Ale rozhodně nechci, aby to vyznělo, že se vymlouváme a snižujeme tím pardubický výkon. To v žádném případě. Pardubice si zasloužily postup, měly lepší mužstvo,“ podotkl šéf karlovarské střídačky.

Západočeský tým prohrál v sérii 1:3. „Měli jsme okamžiky, kdy jsme je mohli potrápit daleko víc. Za to jsem hráčům poděkoval a myslím, že jsme v té sérii ostudu neudělali, kromě toho jednoho zápasu," připomněl debakl ve druhém utkání v Pardubicích 3:11.

„Obehráli jsme v této sezoně minimálně pět nebo šest mladých hráčů, což jsme si v loňské dovolit nemohli, takže jsme abnormálně spokojení. Ale jak jsem naznačil, stalo se nám to, že vlastně ani jeden obránce nenastupoval do předkola zdravý a Plutnar s Rohanem, dva nejlepší defenzivní obránci, nehráli sérii vůbec. Navíc lídr defenzivy Graňák odešel konce koncem ledna do Hradce Králové," zmínil trenér nepříznivé okolnosti.

Zatímco osmička nejlepších týmů spřádá plány na čtvrtfinále play off, v Karlových Varech už mohou pomýšlet na příští sezonu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře