Má 6 titulů a je kapitánem volejbalistů Karlovarska. Přestupu nelituji, říká Michal Sukuba

Michal Sukuba. Foto: archiv VK KarlovarskoMichal Sukuba. Foto: archiv VK Karlovarsko

Karlovy Vary - Soubor volejbalových osobností, které pracují ve prospěch týmu. I takovým způsobem se dá charakterizovat nově sestavený hráčský kádr předního extraligového celku VK ČEZ Karlovarsko. Kapitánem je Michal Sukuba, který má s touto rolí bohaté zkušenosti už z předchozího angažmá v Českých Budějovicích.

Reklama

Při bilancování úspěchů v dosavadní volejbalové kariéře se můžete pochlubit šesti mistrovskými tituly v české nejvyšší soutěži! A to stojí za upřesnění.

Pocházím z Olomouce a s vrcholovým volejbalem jsem začal naplno v Dukle Liberec, kde jsem byl u titulů už v letech 2001 a 2003. Působil jsem i v Opavě a potom přišla éra v Budějovicích. Za šest let, co jsem tam hrál a během několika sezón nosil i kapitánskou pásku, jsme získali čtyři tituly. Tedy i v minulém ročníku, po němž jsem na jihu Čech skončil.

Za Jihostroj České Budějovice jste pravidelně nastupoval i v Lize mistrů, do níž se tamní tým vaší zásluhou probojoval i letos. Ale u nynějšího účinkování českého mistra v evropském poháru už chybíte kvůli odchodu do Karlových Varů.

V Budějovicích jsem byl spokojen, rád na ně vzpomínám. V létě mi jihočeský klub nabídl smlouvu jen na rok, kdežto vedení Karlovarska v čele s Jakubem Novotným přišlo s nabídkou na dvouletý kontrakt. A to byl hlavní důvod k přestupu.

Karlovarsku se daří, takže přestupu asi nelitujete?

Vůbec ne. Přišel jsem do nově vzniklého klubu, všechno funguje. Líbí se mi samozřejmě i město (úsměv).

Možná to jsou předčasné úvahy, ale napadlo vás, že byste se mohl s novým týmem pokusit získat svůj sedmý mistrovský titul v extralize?

Takhle daleko, tedy na finiš a konec sezóny nehledím. Sice jsme druzí v tabulce a máme šanci se posunout i na první místo, ale pořád musíme brát v potaz, že v lize jsou vynikající soupeři. Budějovice obhajují titul, hodně vysoko míří Dukla Liberec. A dobře vykročil do sezóny i Zlín. Nezapomínal bych ani na Ostravu, která se po nepovedeném začátku sezóny postupně zvedá a stabilizuje výkonnost. Přál bych si, abychom se dostali do semifinále. Už to by byl úspěch.

ČTĚTE:  Takový rozjezd do sezóny nikdo nečekal, říká trenér Petr Brom o volejbalovém tažení Karlovarska

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře