Miroslav Koubek je novým trenérem Plzně. Pomůže mu Pavel Horváth

Nový trenér FC Viktoria Plzeň Miroslav Koubek. Foto: archiv FC Viktoria PlzeňNový trenér FC Viktoria Plzeň Miroslav Koubek. Foto: archiv FC Viktoria Plzeň

Plzeň - Odvolaného trenéra FC Viktoria Plzeň Dušana Uhrina nahradí Miroslav Koubek. Ten podepsal s klubem roční smlouvu s opcí. Nový muž na střídačce se pokusí západočeský tým dostat zpět do evropských soutěží.

Reklama

"Je to pro mě vrchol trenérské kariéry. Vedl jsem sice Baník Ostrava, Mladou Boleslav i Slavii Praha, ale takový tým jako je Plzeň určitě ne. Je to výzva, na kterou se těším,“ říká o svém novém angažmá Miroslav Koubek.

"Myslím, že herní způsob Plzně směrem dopředu, bude určitě zachován. Plzeň bude chtít hrát zajímavý ofenzivní fotbal, na tom se nic nemění. Mám sice nálepku defenzivního trenéra, nesouhlasím s ní a Plzeň dál bude hrát útočně. Pokusíme se změnit týmové pojetí defenzivy, zlepšit standardní situace,“ dodává Koubek.

Zkušený trenér už na západě Čech jednou působil. V sezoně 2000/2001 převzal Viktorii jako nováčka ligy a i přes veškeré úsilí se mu nepodařilo Plzeň udržet v první lize. Po čtrnácti letech se vrazí zpět na místo činu.

Kromě tradičního realizačního týmu bude mít Miroslav Koubek k dispozici hrajícího asistenta, kterým bude současný kapitán Viktorie Plzeň Pavel Horváth. „S Pavlem Horváthem jsme se několik let bavili o spolupráci po konci jeho aktivní fotbalové kariéry. Pavel se rozhodl, že by chtěl u týmu pokračovat v roli trenéra, v této sezóně bude trénovat a připravovat se na tuto dráhu. V současné sezóně však zůstává plnohodnotným členem kádru a trenéru Koubkovi bude k dispozici nejen jako částečný člen realizačního kádru, ale také jako hráč,“ zdůraznil předseda představenstva plzeňského klubu Tomáš Paclík.

ČTĚTE: Dušan Uhrin ml. byl odvolán z postu trenéra Viktorie Plzeň

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře