Musíme mít hlavy nahoře, burcuje karlovarský útočník Petr Stloukal

Petr Stloukal. Foto: ZápadočeskýDeník.czPetr Stloukal. Foto: ZápadočeskýDeník.cz

KARLOVY VARY - Zklamání ze sestupu, ale i odhodlání směrem k další sezóně. Oba póly sportovního života se prolínají v myslích hokejistů Karlových Varů. Poté, co klub ztratil účast v extralize, zaměřili se hráči v přípravě na to, aby důstojně zvládli nadcházející účinkování ve druhé nejvyšší soutěži WSM Lize. „Musíme mít hlavy nahoře,“ říká útočník Petr Stloukal v období mezi sezónami.

Reklama

Jak hodnotíte minulou sezónu z pohledu Karlových Varů?

Před rokem jsem přišel ze slovenské Nitry. A extraliga ve Varech? Bohužel se spadlo, takže to bylo špatné. Závěr sezóny jsem sledoval jen z tribuny, jelikož jsem měl zraněné rameno. Měli jsme mladý tým bez zkušeností. To se vědělo už předem a dalo se očekávat, že budeme bojovat o záchranu až do konce.

Nakonec vám setrvání v extralize jen těsně uniklo. Co rozhodlo o pádu do první ligy?

Chyběl nám v tabulce baráže jediný bod, abychom obsadili příčky, zaručující extraligu. To naštve víc, než kdyby to bylo šest bodů.

Jaká je nálada v týmu?

Musíme mít hlavy nahoře. Odtrénovat přípravu a udělat maximum k postupu do baráže, v níž se může stát cokoliv.

Uvažoval jste o odchodu z Karlových Varů?

Rozhodl jsem se zůstat. Nabídky z extraligy byly, ale soustředím se jen na Vary.

Jak na vás působí současný kádr?

Pár hráčů odešlo po skončení hostování. Přišli Dan Krejčí, Standa Balán, brankář Filip Novotný. A taky Slovinec Podlipnik, jehož vůbec neznám. Bude asi platným obráncem, protože letos hrál na mistrovství světa. Věřím, že poskládáme tým tak, aby mohl hrát o přední příčky.

Co soudíte o první hokejové lize?

Nikdo ve Varech na ni není zvyklý, klub byl dvacet let v extralize. Pro fanoušky to bude něco jiného. Věřím, že nám pomohou dostat se zpátky tam, kam všichni chceme.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře