Na chuligány Partizanu Bělehrad v Plzni se chystají policejní manévry

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

PLZEŇ - Ve čtvrtek (22.2.2018) se odehraje odvetné utkání 3. kola Evropské ligy mezi fotbalisty Viktorie Plzeň a Partizanu Bělehrad.

Reklama

Plzeň uhrála v Srbsku před týdnem remízu 1:1 a má tak nadějné vyhlídky do čtvrteční odvety směrem k postupu do případného osmifinále Evropské ligy.

Kromě fotbalistů se ale na utkání také připravují policisté. Tvrdé jádro bělehradských chuligánů si říká "Hrobaři" a patří k nejvíce násilnickým chuligánským skupinám ve světovém fotbale. Kam se na ně hrabou chuligáni Dynama Drážďany, kteří jsou postrachem třeba v Německu.

Ačkoli fanoušky Plzně a Partizanu pojí poměrně přátelské vztahy a před týdnem oba tábory v Srbsku poklidně fandily, plzeňští policisté musí být ve střehu. "Hrobaři" nemají rádi spíše soupeře z Ruska či Polska.

Policisté ve střehu

Ve čtvrtek budou na dodržování vnitřního pořádku a bezpečnosti dohlížet například policisté pořádkových jednotek. Současně budou ve střehu v okolí stadionu pro zajištění plynulé dopravy k nápomoci dopravní policisté.

V akci bude i antikonfliktní tým a členové týmu z oddělení služební kynologie se služebními psy a z oddělení hipologie budou k dispozici i příslušníci se služebními koňmi. Současně budou návštěvníci zápasu pod dohledem kamer v rámci mobilního monitorovacího centra.

Na bezpečnostní opatření upozorňuje své fanoušky i klub FC Viktoria Plzeň. Domácí fanoušci prý budou vpuštěni na stadion pouze po kontrole osobních dokladů. Bez občanského průkazu či potvrzení o trvalém či přechodném pobytu nebudou diváci vpuštěni.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře