Nejvyšší soutěže v Plzni

Zdroj: commons.wikimedia.org/wiki/Category:HC_Plze%C5%88_1929#mediaviewer/File:CEZ_Arena_Plzen.jpgZdroj: commons.wikimedia.org/wiki/Category:HC_Plze%C5%88_1929#mediaviewer/File:CEZ_Arena_Plzen.jpg

PR. Při blížícím se přelomu října a listopadu se v plzeňském sportu odehrají 2 utkání s velmi neoblíbenými pražskými celky. Fotbalisté Viktorie Plzeň se utkají v přímém souboji s pražskou Spartou o první místo fotbalové ligy. To hokejisté jsou v odlišné pozici, avšak utkání s pražskou Slávií by jim mohlo pomoci při bojích o play-off.

Reklama

Páteční souboj aktuálně desátých Indiánů s hokejisty Slávie Praha slibuje napjaté utkání, o to více, když mají slávisté o bod méně a odehráno také o zápas méně. Plzeňští se mohou spolehnout na svou obranu, která je pátá nejlepší v lize, hned po všech čtyřech týmech v čele tabulky.

Naopak ofenzivní síla letos ještě příliš vytříbená není, vzhledem k zároveň třetímu nejhoršímu útoku soutěže. Pro obhájce titulu je tak prozatímní vývoj velkým zklamáním. Celkově si totiž hráči připsali již 9 porážek a jednu další v prodloužení, zatímco výher mají pouhopouhých 6. Devatenáct bodů na jejich kontě tak snad rozšíří 17. kolo a právě souboj se sešívanými. Pro představu letošní mizérie, vedoucí Třinec má i přes posledních pár zaváhání dvojnásobný počet bodů.

To druhý finalista loňského ročníku ze Zlína je na tom dokonce ještě hůře, když s bídou okupuje poslední příčku. Berani zaznamenali jen 3 výhry, přidali k nim ještě jednu z prodloužení a další bod za neprávem prohraný nájezdový duelu s Olomoucí. Vicemistr se tak s celkově dvanácti body může v tabulce jen zlepšovat. Sledujte nejen nadcházející 17. kolo extraligy na bet365.

Úplně jiné starosti teď má fotbalistům nakloněná část Plzně. Viktoriáni si v tuctu odehraných zápasů zatím velmi zdárně dokázali poradit s většinou soupeřů a po 9 výhrách a dvou remízách mají na čele nejvyšší fotbalové soutěže bodový náskok před právě víkendovým soupeřem ze Sparty. Pražané přijedou do Plzně v roli nejlépe bránícího týmu, když obdrželi jen 5 branek. Útok však mají s průměrem 1,5 branky na zápas vcelku slušný.

To Plzeňáci budou mít s šestadvaceti vstřelenými brankami co dělat, aby si svou bilanci více než 2 branek na zápas udrželi. Vítězství se Spartou by jim však i přes ještě dlouhou sezonu nahrálo trumf do karet. Utkání bude mít kromě jiskřivé atmosféry v hledištích také zostřený rozhodcovský dohled. Komise rozhodčích FAČR totiž na utkání nominovala hned šestici rozhodčích. K tradičním čtyřem přibydou také 2 brankoví, které můžeme vídat například v Lize mistrů. Hlavním rozhodčím byl oproti spekulacím s účastí zahraničního arbitra nominován sudí Jan Jílek.

 

tabulce třetí Jablonec si již brousí zuby, že by se při zaváhání Sparty na ně mohl při jejich vítězství v derby s Libercem dotáhnout na pouhý bod. Ani ti však nebudou mít vzhledem k povaze tradičního severočeského duelu na růžích ustláno, navíc Liberec jakožto remízový král se 7 nerozhodnými výsledky v právě probíhajícím ročníku může i přes slabé 12. místo pořádně potrápit.

Přijďte tedy podpořit oba plzeňské celky. Hokejisté své utkání začnou v pátek 31. října od 17:30, fotbalisté si počkají o den déle na sobotu 1. listopadu, výkop v televizi přenášeného utkání bude ve 20:15. Věřme, že oba týmy udrží doma všechny body a pozitivně tak naladí Plzeňany na nadcházející dušičkové období.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře