Obránce Petr Přindiš vzpomíná na Slavii a se Sokolovem se těší na první ligu

Petr Přindiš. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czPetr Přindiš. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Třicetiletý obránce Petr Přindiš je oporou hokejového celku HC Baník Sokolov. V dresu nováčka první ligy uplatňuje svoje zkušenosti i v přípravných zápasech, v nichž se týmu až nečekaně daří.

Reklama

A v Sokolově by rádi na současnou formu navázali především v mistrovské soutěži, která bude nesmírně náročná a dlouhá.

Jak vzpomínáte na svoje předešlá angažmá?

Pocházím z Habartova u Sokolova. Ve svých jedenadvaceti až třiadvaceti letech jsem hrál za Karlovy Vary v extralize. Byl jsem i v Kadani, Berouně, Mostě, Přerově, pražské Slavii, Ústí nad Labem a nyní jsem doma v Sokolově. V prvoligové Slavii jsme po jejím sestupu z extraligy, u kterého jsem ale nebyl, hráli další rok baráž o postup. Ale nedopadlo to. Přesto na Slavii rád vzpomínám, sešel se tam silný kádr a byla dobrá konkurence pod trenérem Milanem Razýmem - zkušení hráči Kašpařík, Bahenský, Krstev, Kolařík, David Hruška.

Sokolov je v první hokejové lize nováčkem. V čem je tato soutěž odlišná od druhé ligy?

První liga má mnohem vyšší tempo. Kluci v některých týmech bojují o extraligu, jsou šikovnější než ve druhé lize. Proto se připravujeme kvalitním způsobem a chceme se prvoligovým parametrům přizpůsobit.

Přípravu na ledě jste začali poměrně pozdě ve srovnání s ostatními celky. Co bylo důvodem?

Jednak jsme měli minulou sezonu kvůli finále druhé ligy dlouhou až do konce dubna. Pozdní start na ledě nám nevadí. Kádr zůstal v podstatě stejný, trenér chce dát příležitost hráčům, kteří si první ligu vybojovali.

Kam by mohly směřovat sokolovské ambice?

Určitě jsou podle možností co nejvyšší. Nemůžeme si však myslet, že máme stejné cíle jako favorité, ale rozhodně je budeme chtít porazit.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře