Plzeň nereaguje na hvězdné nakupování pražských klubů a o sestavě má jasno

Ilustrační snímek. Foto: archiv FC Viktoria PlzeňIlustrační snímek. Foto: archiv FC Viktoria Plzeň

PLZEŇ - Zatímco pražské celky Sparta se Slavií v létě dotáhly příchod řady hvězdných hráčů, a to i zahraničních, plzeňská Viktoria sází na domácí "zboží".

Reklama

Plzeň dlouhodobě nesází na zahraniční posily, ale na hráče z českého či maximálně slovenského prostředí. Cizincům to ve Viktorce v minulosti nikdy příliš neklapalo. Namátkou lze zmínit příklad, když se v sestavě mihl například ruský útočník Adamov, chvilku strávil v kabině Albánec Kace a příliš se nevede ani současnému plzeňskému středopolaři Ivanschitzovi.

Naopak kouč Pavel Vrba doladil příchod známého záložníka Koláře a snad jediným zvučnějším cizincem z poslední doby je Diego Živulič, který po sezóně přišel zadarmo ze Zlína.

A trenér Vrba, který v nedávné minulosti vedl českou reprezentaci nebo ruskou Machačkalu, má o sestavě a potažmo základní jedenáctce už víceméně jasno. Vše doladí na herním soustředění v Rakousku. Na soustředění zatím ještě dorazí celý hráčský kádr kromě zraněných Matúše Kozáčika s Janem Baránkem.

"Věřím, že Pilař, Matějů či Čermák už by se během soustředění mohli zapojit do přípravy. Samozřejmě platí, že chceme zužovat kádr na dvacet hráčů a tři gólmany. S tím pak půjdeme do podzimu,“ sdělil deníku Sport trenér Viktorky Pavel Vrba.

Plzeň si v letní přestávce počíná nenápadně, hlavní publicitu si vysloužily pražské celky Sparta se Slavií. Viktoria najednou není středem pozornosti. Přesto jí to v přípravě pálí. Namátkou rozstřílela Ústí nad Labem 8:1 a naposledy České Budějovice 5:1. Mezitím přehrála Sokolov 3:2. Pokaždé se ale jednalo o druholigové soupeře.

„Kádr se bude už jen zužovat. Může se stát výjimka, že někoho prodáme třeba za 20 milionů eur, pak bychom hledali náhradu. Ale to pouze v případě mimořádné nabídky pro klub,“ dodal zkušený lodivod.


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře