Plzeň nereaguje na hvězdné nakupování pražských klubů a o sestavě má jasno

Ilustrační snímek. Foto: archiv FC Viktoria PlzeňIlustrační snímek. Foto: archiv FC Viktoria Plzeň

PLZEŇ - Zatímco pražské celky Sparta se Slavií v létě dotáhly příchod řady hvězdných hráčů, a to i zahraničních, plzeňská Viktoria sází na domácí "zboží".

Reklama

Plzeň dlouhodobě nesází na zahraniční posily, ale na hráče z českého či maximálně slovenského prostředí. Cizincům to ve Viktorce v minulosti nikdy příliš neklapalo. Namátkou lze zmínit příklad, když se v sestavě mihl například ruský útočník Adamov, chvilku strávil v kabině Albánec Kace a příliš se nevede ani současnému plzeňskému středopolaři Ivanschitzovi.

Naopak kouč Pavel Vrba doladil příchod známého záložníka Koláře a snad jediným zvučnějším cizincem z poslední doby je Diego Živulič, který po sezóně přišel zadarmo ze Zlína.

A trenér Vrba, který v nedávné minulosti vedl českou reprezentaci nebo ruskou Machačkalu, má o sestavě a potažmo základní jedenáctce už víceméně jasno. Vše doladí na herním soustředění v Rakousku. Na soustředění zatím ještě dorazí celý hráčský kádr kromě zraněných Matúše Kozáčika s Janem Baránkem.

"Věřím, že Pilař, Matějů či Čermák už by se během soustředění mohli zapojit do přípravy. Samozřejmě platí, že chceme zužovat kádr na dvacet hráčů a tři gólmany. S tím pak půjdeme do podzimu,“ sdělil deníku Sport trenér Viktorky Pavel Vrba.

Plzeň si v letní přestávce počíná nenápadně, hlavní publicitu si vysloužily pražské celky Sparta se Slavií. Viktoria najednou není středem pozornosti. Přesto jí to v přípravě pálí. Namátkou rozstřílela Ústí nad Labem 8:1 a naposledy České Budějovice 5:1. Mezitím přehrála Sokolov 3:2. Pokaždé se ale jednalo o druholigové soupeře.

„Kádr se bude už jen zužovat. Může se stát výjimka, že někoho prodáme třeba za 20 milionů eur, pak bychom hledali náhradu. Ale to pouze v případě mimořádné nabídky pro klub,“ dodal zkušený lodivod.


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Plzeňsko

Nádraží v Plzni se dočká opravy. Ale tak brzy to nebude Nádraží v Plzni se dočká opravy. Ale tak brzy to nebude
Senior přehlédl červenou na semaforu a skončil na schodech za silnicí Senior přehlédl červenou na semaforu a skončil na schodech za silnicí
Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec
Další alkoholik v Plzni? Brankář Bolek nesmí řídit! Další alkoholik v Plzni? Brankář Bolek nesmí řídit!
Po domácím porodu skončilo dítě v koši s prádlem Po domácím porodu skončilo dítě v koši s prádlem


Komentáře