Plzeňští hokejisté se znovu chystají i na Ligu mistrů

Hokej v Plzni. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czHokej v Plzni. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

PLZEŇ - Už dva přípravné zápasy odehráli hokejisté Škody Plzeň v přípravě na nový ročník extraligy. Po výhře nad Motorem České Budějovice v Milevsku zdolali i extraligového nováčka z Kladna.

Reklama

A se stejným soupeřem je čeká i odveta na kladenském ledě v úterý 20. srpna 2019.

Po zápase v Klatovech přijde již 29. srpna 2019 pro svěřence plzeňského trenéra Ladislava Čiháka na řadu vstup do Ligy mistrů. Účast v ní si zajistili třetím místem v minulém ročníku extraligy.

U účinkování plzeňských hokejistů už nebude dvaačtyřicetiletý útočník Ondřej Kratěna, který ukončil hráčskou kariéru. Bývalý český reprezentant získal osmkrát titul v české extralize (Vsetín, Sparta Praha, Plzeň), jedno stříbro a šest bronzů.

Navíc slavil titul i ve finské lize s týmem Kärpät Oulu.V Plzni působil od roku 2011 a zanechal v klubu obrovskou stopu. Podílel se i na třetím místě Škody Plzeň v minulém ročníku extraligy.

„Věk se nedá zastavit, tak to je,“ konstatoval asistent trenéra Jiří Hanzlík. Kromě loučení Kratěny a očekávaného odchodu reprezentačního útočníka Jana Kováře do švýcarského Zugu neuvidí diváci v plzeňském dresu ani Václava Nedorosta.

„Samozřejmě litujeme i konec jeho hráčské kariéry. Přesouvá se do manažerské funkce v Mladé Boleslavi. I kdyby hrál ještě rok, asi by dal přednost Českým Budějovicím. Takže pro nás je to pasé. Pochopitelně mohu za sebe říci na Nedorostovu adresu jen samou chválu. Skvělým tréninkovým přístupem byl příkladem pro mladé hráče. Byl to jeden z nejlépe trénujících i trénovatelných hráčů,“ vyjádřil se Hanzlík k loučení renomovaného útočníka.

Naopak vítanou posilou je navrátilec TomᚠMertl, který si vyzkoušel KHL v čínském Kunlunu.

Hanzlík: Věřím, že budeme zase silní

Jestliže zkušení hráči skončili, nastává období s příchodem nových adeptů plzeňského dresu. „Dva zápasy jsou krátkou dobou na jejich hodnocení. Ale věřím že budeme zase silní. By mnozí odešli, spousta kluků z kádru zůstala. A ti mladí jsou zase o rok starší. Pokud se mužstvu vyhnou zranění, mohlo by to fungovat jako dosud,“ podotkl Hanzlík.

Obměnu kádru bere s nadhledem. „Takový je koloběh hokejového života,“ zamyslel se asistent.

Plzeňský klub patří mezi mužstva, která dodala některé hráče na reprezentační kemp v Jihlavě.  Pozvánku dostala hned čtveřice talentovaných hokejistů Budík, Kaňák, Kantner, Kodýtek. „Měli jsme povinnost je uvolnit. Uvidíme, jak si adepti národního týmu povedou v sezoně v extralize. Pokud jde o přípravu, zatím formu ještě neladíme, ale postupně se začneme připravovat na Ligu mistrů,“ nastínil Hanzlík.

A bude to ostrý start s finským klubem Hämeenlinna, dalším soupeřem v základní skupině bude EV Zug a dánský celek Rungsted. Do další fáze postoupí dva nejlepší z tohoto kvarteta.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře