Přálo nám i velké štěstí, přiznal trenér Karel Mlejnek po výhře Karlových Varů

Karel Mlejnek. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czKarel Mlejnek. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Karlovy Vary, Liberec - O tom, jakou důležitou roli hraje i ve sportu štěstí, se v pozitivním duchu přesvědčili hokejisté Energie Karlovy Vary. Povedlo se jim totiž vyhrát 4:1 v dalším kole extraligy na ledě Liberce, přestože byli po většinu zápasu méně aktivnějším týmem, než domácí.

Reklama

Ovšem z minima vytěžili Západočeši maximum. Konkrétně vstřelili překvapivě čtyři góly, zatímco inkasovali jen jednou.

"Jistě to byl dost specifický zápas. Dlouho se zdálo, že se bude bojovat o výsledek až do konce. Soupeř si místy vytvořil obrovský tlak, ale tři body si vezeme domů," konstatoval karlovarský trenér Karel Mlejnek.

Co bylo zlomovým momentem? "Za stavu 1:1 jeli dva domácí hráči sami takříkajíc na nikoho, ale nedostali se k zakončení, aby trefili naši prázdnou branku. Prostě jsme měli štěstí a pak i v dalších situacích," přiznal kouč, který zároveň ocenil soudržný výkon svých svěřenců.

"Základem bylo, že jsme se na Liberec důsledně připravili i po taktické stránce, jak nejlépe to šlo. Počítali jsme i s tím, že by soupeř mohl být unavený po svém náročném programu," zmínil Mlejnek čtyři zápasy Liberce během sedmi dní.

"Po Lize mistrů hráli dvakrát po sobě na Moravě, z toho v neděli ve Vítkovicích. A po návratu hned v úterý proti nám," vypočítal trenér, který může být spokojen se startem Karlových Varů do sezóny.

"Nechci to zakřiknout, ale podle našich výsledků je zřejmé, že mužstvo i po letní obměně kádru šlape. Pilířem je brankář Závorka, v obraně spoléháme na obětavost i zkušenost a v útoku se zatím prosazují i mladší hráči. Ale pořád je to úvod ligy. Po osmi kolech je na analýzu brzy. Počkáme si na první čtvrtinu základní části," poznamenal Mlejnek před pátečním zápasem (3. října 2014) v Třinci.

Liberecký trenér Pavel Hynek mínil, že výsledek 1:4 je pro Severočechy krutý: "Vytvořili jsme si spoustu šancí, jaké se musí proměňovat. Dostali jsme laciné góly a tudíž lekci z produktivity od houževnatého soupeře."

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře