Pro hokejisty Plzně skončila sezona nečekaně brzy. Chyběly nám góly, uznal kouč

Hokejový trenér Ladislav Čihák. Foto Archiv ZapadoceskyDenikHokejový trenér Ladislav Čihák. Foto Archiv ZapadoceskyDenik

Nečekaně brzy skončila pro hokejisty Plzně extraligová sezona. Tým nepřešel přes předkolo play off a tudíž chybí v elitní osmičce, která bojuje ve čtvrtfinále.

Reklama

Po pátém místě po základní části, kdy Plzeňským chyběly pouhé dva body na čtvrtou příčku, nestačili Západočeši v předkole na HC Olomouc. O to překvapivější je, že je  vyřadil až dvanáctý celek tabulky.

Během sezony se Plzeň dokázala vypořádat s absencemi řady zraněných hráčů.

„Využívali a zapracovali jsme juniory, mladé hráče. I když to bylo těžké, protože přichází do A týmu nevyspělí a nepřipravení. Na play off to ale nestačí. Měli jsme v průběhu sezony velké problémy se sestavou, zároveň jsme ale měli i štěstí, že se na poslední chvíli uzdravili hráči, u kterých to nevypadalo," hodnotil plzeňský kouč Ladislav Čihák sezonu pro média po vyřazení v Olomouci.

Plzni scházely góly zejména Milana Gulaše a Tomáše Mertla, kteří se proti Olomouci vůbec neprosadili.

„Hodně nám to chybělo, góly od nic nebyly. Olomouc velmi dobře bránila, všechny čtyři lajny byly v defenzivě vyrovnané a hrozily z brejků. V tom byla silná. Kolikrát nám ale chyběl kousek, kluci se snažili. Nebylo to ale jen o první lajně, neprosazovali se ani další hráči," podotkl Čihák.

Oba týmy se v play off utkaly již počtvrté od roku 2016, letos však poprvé vyhrála Olomouc. "Když na takového soupeře narazíte čtyřikrát, tak se jednou stane, že pátý tým s dvanáctým vypadne. Aktuálně měli možná lepší formu, prostě se to ne vždy podaří," uvedl Čihák, jenž vede Západočechy jako hlavní kouč od roku 2018.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře