Reprezentační asistent Karel Mlejnek se těší se Sokolovem na první ligu

Karel Mlejnek. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czKarel Mlejnek. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

SOKOLOV - Ambiciózní trenér Karel Mlejnek poznává hokej v posledních letech z vlastní praxe na různých úrovních. Dlouho působil v extralize, potom ve třetí nejvyšší soutěži a do nové sezony půjde obohacen i o zkušenosti z práce s reprezentací, protože je jedním z asistentů hlavního trenéra národního týmu Miloše Říhy staršího.

Reklama

Momentálně věnuje veškerou svou energii přípravě Baníku Sokolov na první ligu, v níž se tradiční západočeský klub představí po neuvěřitelných dvaadvaceti letech.

Karel Mlejnek odváděl maximum pro hokej v Karlových Varech, kde byl postupně asistentem tehdejších trenérů u extraligového áčka, potom vedl tým z postu hlavního kouče rovněž v extralize.

Nebylo divu, že si ho vyhlédl Liberec, kam přišel na post asistenta trenéra Filipa Pešána v létě 2016. Tedy v době, kdy Bílí Tygři byli úřadujícími mistry a obhajovali titul.

Má stříbro s Libercem

Mlejnek se podílel na stříbrné medaili Liberce v extralize v sezoně 2016/2017. Jelikož Pešán měl poté trenérské povinnosti u reprezentační „dvacítky“, vedl Mlejnek Bílé Tygry z pozice hlavního trenéra při zápasech Ligy mistrů, v níž se severočeský celek probojoval až do semifinále proti švédskému Växjö, což byl obrovský úspěch.

Z Liberce, který je špičkovou hokejovou organizací, zamířil Mlejnek v létě 2018 do tehdy druholigového Sokolova, což se zdálo jako ústup z jeho trenérských ambicí. Následně se ale stal součástí realizačního týmu české reprezentace a současně trénoval Sokolov ve druhé lize. Pod jeho vedením Baník postoupil do první ligy, v níž bude nováčkem.

Čekají atraktivní soupeři

V Sokolově si uvědomují, že nadcházející sezona dokonale prověří hráčské i organizační schopnosti klubu, jenž v soutěži narazí mj. na celky Chomutova, Českých Budějovic, Vsetína, Prostějova, Přerova, Havířova, pražskou Slavii, ale i Ústí nad Labem, Kadaň atd.

„Čeká nás nesmírná porce zápasů v základní části, na což tým dosud nebyl zvyklý. Tomu se snažíme přizpůsobit přípravu,“ uvedl Mlejnek.

Poprvé před sezonou se Sokolovští představí na ledě 8. srpna v Ústí nad Labem, střetnou se i s Karlovými Vary a dalšími soupeři.

Všeobecně se předpokládá úzká spolupráce s karlovarským klubem, který sokolovskou účast v první lize vítá jako výbornou možnost pro vzájemnou kooperaci. „Neupínáme se ale jen na Karlovy Vary. Vzhledem k náročnosti soutěže rádi využijeme i hráče z jiných klubů, proto jsou v našem kádru i kluci z Litvínova, Plzně,“ uvedl Mlejnek.

Posilou Kverka z Karlových Varů

Z Karlových Varů už přišel do Sokolova útočník Jaromír Kverka mladší, jehož otec byl řadu let spjat s karlovarským klubem, kde hrál, trénoval mládež a byl i u áčka a naposledy tam zastával funkci sportovního manažera extraligového klubu. Kverka starší nyní odešel do Pardubic, kde převzal vedení sportovního úseku.

Jaromír Kverka mladší loni vystřídal tři celky. Z Karlových Varů byl uvolněn na krátké hostování do Prostějova, potom úspěšné působil v pražské Slavii a sezonu dohrával znovu v Karlových Varech. „Mám už něco za sebou i v extralize, na to chci navázat i v Sokolově,“ svěřil se útočník, jenž bude mít vyřízené i střídavé starty ze Sokolova zpátky do Karlových Varů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře