Situaci máme ve svých rukách, podotýká plzeňský záložník Ondřej Vaněk

Ondřej Vaněk. Foto: archiv FC Viktoria PlzeňOndřej Vaněk. Foto: archiv FC Viktoria Plzeň

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň vedou tabulku Synot ligy o šest bodů před pražskou Spartou. A to je vynikající výchozí pozice pro zbytek sezóny. Z Teplic se sice vrátili „jen“ s remízou 0:0, ale podle hráčů má každý získaný bodík v této fázi soutěže svou hodnotu.

Reklama

„Předtím jsme měli pětibodový náskok, teď jsme jej zase o trošku zvýšili. Takže je to dobré, i když by bylo lepší, kdybychom vyhráli i v Teplicích,“ uvedl plzeňský záložník Ondřej Vaněk.

Viktoria poprvé na jaře neskórovala. „Někdy se to tak vyvine, že nedáte gól ani z velkých šancí. Prostě nám to tam nepadlo. Nemůžeme z toho dělat nějaké negativní závěry. Kdo sleduje tabulku, tak vidí, že máme situaci pořád ve svých rukách. Když neprohrajeme na Spartě, bude to super,“ podotkl Vaněk.

Další záložník Jan Kovařík nepovažoval remízu v Teplicích za vyslovený neúspěch. „Fakticky to dopadlo, že jsme uhráli jakoby jen jeden bod, což se může zdát málo. Ale z Teplic se body lehce nevozí. Vlastně jsme si stejně polepšili, protože jsme venku neprohráli. Měli jsme smůlu při tyčkách, Mahmutovič neproměnil velkou šanci. Ve druhém poločase stříleli Hrošovský a Vaněk těsně vedle. Chybělo nám štěstí jako v předešlých kolech,“ hodnotil Kovařík.

Plzeňští jdou s odhodláním do dalších zápasů. „Hrajeme teď v lize dvakrát po sobě doma, což je pro nás obrovsky důležité. Pokud obě utkání zvládneme, bude to dobré,“ dodal záložník.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře