Takový rozjezd do sezóny nikdo nečekal, říká trenér Petr Brom o volejbalovém tažení Karlovarska

Volejbalisté VK Karlovarsko, zcela vpravo trenér Petr Brom. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czVolejbalisté VK Karlovarsko, zcela vpravo trenér Petr Brom. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Karlovy Vary - Jako uragán vlétli volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko do české extraligy. Nově sestavený tým zatím válcuje všechny soupeře, usadil se na druhém místě tabulky a má reálnou šanci posunout se přímo do jejího čela. Dosavadní série šesti vítězství je zároveň příslibem do dalších kol, což si uvědomuje i trenér Petr Brom.

Reklama

Co zápas, to výhra. Jak se vám hodnotí taková bilance?

Každé utkání v extralize, byť třeba skončí výsledkem 3:0 v náš prospěch, je těžké. Proto jsme za úspěšný vstup do sezóny rádi. Nikdo v Karlových Varech, ale asi ani jinde, nečekal, jak dobře soutěž rozehrajeme.  Zvítězili jsme čtyřikrát venku, k tomu i dvakrát na domácí palubovce. Lepší to tudíž být nemohlo. Pokusíme se v této šňůře pokračovat.

V Ústí nad Labem jsme o víkendu vyhráli 3:0. Nenastaly během zápasu chvilky, které by sváděly váš tým k náznaku podcenění soupeře?

Možná se stává, že pod dojmem náskoku koncentrace kapku poleví. Ústí se takříkajíc chytlo a cítilo naději. V pravý čas jsme ale znovu zabrali a dotáhli zápas do vítězného konce bez ztráty setu.

Překvapilo vás něco v soutěži kromě výkonů karlovarských svěřenců?

Jednoznačně diváci. To, jak velký je zájem ve Varech o volejbal, mě nesmírně těší. Ale nejde jen o počet fanoušků v hale, ale i jejich přístup k fandění.

A v příštím kole zažije hala v Karlových Varech svátek. V pondělí 24. listopadu hostíte od 20 hodin lídra tabulky Duklu Liberec.

Zápas vysílá přímým přenosem ČT Sport. Půjde o přímý souboj o první místo, když Dukla je v lize zatím bodově stoprocentní. Počítáme s tím, že naši příznivci přijdou v maximálním počtu a dokonale nás podpoří.

Uvažujete o tom, jaká taktika by mohla na špičkového soupeře platit?

Samozřejmě se připravíme na určité hráče Dukly, kteří patří v extralize k nejlepším. Bude to stěžejní a atraktivní zápas pro oba týmy. To platí v každém sportu, když se hraje o čelo tabulky.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře