Titul je pryč, ale co se dá dělat, říká plzeňský útočník Stanislav Tecl

Plzeňský fotbalista Stanislav Tecl. Foto: archiv FC Viktoria PlzeňPlzeňský fotbalista Stanislav Tecl. Foto: archiv FC Viktoria Plzeň

Plzeň - Útočník Stanislav Tecl navýšil svoje gólové konto v probíhajícím ročníku fotbalové Gambrinus ligy na deset branek,když se trefil v neděli v Jablonci při remíze 2:2. Z tohoto pohledu je stěžejním hráčem Viktorie Plzeň, která skončí v ligové tabulce na druhém místě. Západočeši přišli o možnost zkomplikovat pražské Spartě cestu k mistrovskému titulu, ale závěr sezóny berou smířlivě.

Reklama

Jelikož Sparta v minulém kole prohrála v Teplicích, mohli jste jí ještě zabránit v oslavách ligového triumfu, pokud byste naplno uspěli v Jablonci.  To se nestalo.

I tak by byla naše šance na první místo nereálná, jelikož Sparta má vůči nám propastný náskok. Devět bodů rozdílu tři kola před koncem je hodně. Proto jsme se před zápasem v Jablonci ani neznervózňovali. Jen jsme věřili, že bychom mohli sparanskou euforii aspoň o pár dní oddálit, ale co se dá dělat.

Kdy se rozhodlo o tom, že se vám titul vzdálil a nakonec unikl?

Určitě to nebylo v uplynulých zápasech nebo v Jablonci, nýbrž mnohem dříve. V posledních kolech už nemělo cenu bavit se o prvním místě. Sparta prostě držela situaci ve svých rukou a také svou pozici uhájila.

Nepřišlo rozuzlení až nečekaně brzy?

Pokud by se bojovalo o titul až do závěrečného kola, bylo by to lepší pro všechny. Ale bohužel pro Plzeň, je prostě rozhodnuto v nᚠneprospěch.

Je pro vás osobně útěchou, že se vám v lize střelecky daří?

Takhle to neberu. Jsem rád za každý gól, ale raději bych bral týmový úspěch, než individuální statistiky.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře