Trenér Razým skončil v Plzni. Tým povedou dosavadní asistenti Michal Straka a Špaček

Michal Straka. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czMichal Straka. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Plzeň - Hokejová Škoda Plzeň je třetím týmem extraligy, který v probíhající sezóně sáhl ke změně hlavního trenéra A - mužstva. Dosavadní kouč Milan Razým po dohodě s majitelem a generálním manažerem plzeňského klubu Martinem Strakou na střídačce Západočechů končí! Důvodem toho, že nebude pokračovat, jsou neuspokojivé výsledky a výkony Škodovky, která nenavazuje na předešlé sezóny.

Reklama

Klubový šéf Martin Straka pověřil vedením týmu trenéry, kteří stáli po Razýmově boku v rolích asistentů, tedy Michala Straku a Jaroslava Špačka. Doplní je Ladislav Čihák, trenér staršího dorostu.

„Chtěl bych Milanu Razýmovi poděkovat za to, co pro plzeňský hokej udělal,“ uvedl Martin Straka v prohlášení na klubovém webu.

Razým v nedávném rozhovoru pro ZápadočeskýDenik.cz celkem solidně hodnotil průběh letošní sezóny, kdy po odchodu řady zkušených hráčů dával šanci zástupcům nastupující hokejové generace.

„Podařilo se nám nějakým způsobem překlenout období po obměně kádru. Třebaže máme výkyvy ve výsledcích, nepropadl tým loni ani letos tzv. pomistrovské kocovině,“ zamýšlel se Razým. Právě on totiž v roce 2013 přivedl Plzeň k prvnímu a tudíž historického titulu tradičního českého klubu v extralize!

Už předtím přes pět let pracoval v roli asistenta tehdejších trenérů a stal se součástí extraligového dění. Na pozici hlavního trenéra pak Razým vydržel v Plzni dva a půl roku, což není vzhledem k rizikovosti tohoto povolání nijak krátká doba.

Zajímavostí je, že Martin Straka „posunul“ na post hlavního trenéra svého staršího bratra Michala Straku. Plzeň se tak postarala zřejmě o hokejový unikát, kdy dvě nejsledovanější a nejzodpovědnější funkce v jednom klubu zastávají sourozenci. Ale ani Michal Straka není v extralize nováčkem. Jako hráč působil nejen v Plzni, ale i v Liberci, Znojmě, na Slovensku i ve Skandinávii. Trenérsky je spojený pochopitelně s plzeňským hokejem.

V probíhající sezóně jako první přistoupili k trenérské změně v Liberci, kde Pavla Hynka vystřídal Rostislav Čada. Počátkem listopadu odvolalo vedení Vítkovic slovenského kouče Petera Oremuse, jehož nahradil sportovní manažer Ladislav Svozil.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře