Trenér Václav Baďouček prožil vítězný domácí návrat do plzeňského klubu

Ze zimního stadionu v Plzni. Foto ZapadoceskyDenikZe zimního stadionu v Plzni. Foto ZapadoceskyDenik

Nesmírně těžký úvod sezony v extralize mají hokejisté Škody Plzeň. Po prohře na ledě posílených Pardubic hostili obhájce mistrovského titulu z Třince. A západočeský celek vyhrál 3:2, čímž si připsal první tři body do tabulky.

Reklama

 

„Chci hráčům poděkovat za to, jak rychle zapomněli na nepovedený zápas v Pardubicích. Tentokrát to byl tým, který bych si představoval. Zranění dvou hráčů před zápasem byla komplikace, ale už jsme na to zvyklí. Těší mě vítězný návrat do Plzně, o který jsme se mohli podělit s fanoušky,“ svěřil se plzeňský trenér Václav Baďouček pro média po utkání.

Pro něj to byl speciální zápas. Je sice odchovancem místního klubu, za který hrál řadu let, ale v roli trenéra Plzně vystupuje vůbec poprvé během dlouhé trenérské kariéry. Do rodného města se v létě vrátil z prvoligového Vrchlabí, kde se mu trenérsky dařilo.

Baďouček si cenil vítězství nad Třincem.

"Vstup se nám povedl, byli jsme aktivní, dohrávali jsme soupeře. Měli jsme přesilovku pět na tři, bohužel nám ale nevyšla. Vypracovali jsme si  hodně šancí na skórování, ale spadly nám tam jen dva góly,“ pitval zápas.

„Důležité bylo rychlé znovuzískání vedení prakticky z protiútoku ve druhé třetině. Třetí třetina byla vyrovnaná. Třinec tlačil, ale my jsme to odbojovali dobře,“ mínil Baďouček.

Třinečtí dostali v Plzni první góly v sezoně, protože předtím zdolali České Budějovice 4:0. Asistent třineckého trenéra Marek Zadina ocenil výkon soupeře.

„Plzeňští hodně bruslí a hrají agresivně, ale na to jsme se připravovali. Zlomový moment byl ve druhé třetině, když jsme srovnali a za pár vteřin poté jsme dostali druhý gól. Od poloviny zápasu to bylo od nás snesitelné měřítko. Nedostali jsme se ale pořádně do tempa,“ uvedl Zadina.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře