Velké změny v kádru nejsou nutné, řekl trenér Roman Pivarník po příchodu do Plzně

Roman Pivarník. Foto: archiv FC Viktoria PlzeňRoman Pivarník. Foto: archiv FC Viktoria Plzeň

PLZEŇ - Novým trenérem fotbalistů mistrovské Viktorie Plzeň je Roman Pivarník. Ujímá se mužstva, které si i v nadcházející sezóně bude klást nejvyšší cíle. K nim patří nejen obhajoba ligového primátu, ale i úspěch v evropských pohárech.

Reklama

Kouč má i prvotní představu o hráčském kádru. „Vycházím z toho, že v Plzni je šest až sedm reprezentantů Česka a Slovenska. Jsou na sebe zvyklí i z klubu a nejsou nutné velké změny. Ale konkrétně budeme složení mužstva řešit v následujícím období,“ řekl Roman Pivarník na tiskové konferenci uspořádané k jeho příchodu do Plzně.

Trenér naposledy působil v Bohemians Praha 1905. Z téhož klubu si vzal do Plzně mj. i trenéra brankářů Martina Vaniaka, někdejšího gólmana Olomouce, Drnovic, Mostu, pražské Slavie a dalších klubů. Vaniak v roli trenéra brankářů už pracoval i ve Slavii.

Bývalí koučové Bohemians Praha 1905 nedají na tamní klub dopustit ani po odchodu do Plzně. „Fanoušci ve vršovickém dolíčku byli fantastičtí. Neodcházelo se mi snadno. Myslím, že jsme společně s vedením Bohemky i hráči odvedli kus práce. Ze sportovního hlediska beru přesun do Plzně jako krok dál. Přece jen její ambice se odvíjejí od toho, že klub získal za posledních šest let čtyři tituly, pravidelně startuje v Evropě,“ podotkl Roman Pivarník.

Předestřel i svoje vize pro plzeňské angažmá. „Určité věci budu chtít zachovat, protože jsou zafixované dobře. Třeba kombinační fotbal. A pak uvažuji i o dalších námětech, které bych chtěl převést do praxe. Špičkový fotbal vyžaduje ještě vyšší náročnost v zápasech. Naší snahou bude hrát ještě aktivněji," přemítal Roman Pivarník.

Viktoria Plzeň je podle něj hodně kvalitním fotbalovým mužstvem. Ale hráči mají i potenciál, aby byli ještě lépe kondičně, takticky i psychicky připraveni.

Přípravu začne Plzeň 15. června. Mužstvo ale nebude kompletní vzhledem k účasti českých a slovenských reprezentantů na Euru. Na konci července čeká Viktorku úvodní zápas 3. předkola Ligy mistrů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře