Viktoria Plzeň má znovu nejvyšší ambice

Hráči Viktorie Plzeň na plakátu. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czHráči Viktorie Plzeň na plakátu. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

PLZEŇ - Mužstvo, které mívá posledních několik let nejvyšší ambice. To je fotbalová Viktoria Plzeň, která vstoupila do nového ročníku prvoligové soutěže vítězstvím nad Sigmou Olomouc 3:1.

Reklama

Už před startem sezony v Plzni vyhlašovali plány hrát o špičku tabulky a současně se prosadit i v pohárové Evropě. Úvodní zápas předkola Ligy mistrů s řeckým Olympiakosem Pireus v úterý 23. července se nezadržitelně blíží. Odveta se hraje o týden později.

Trenér Pavel Vrba se ale momentálně soustřeďuje především na ligový start. A byl potěšen tříbodovým ziskem na úvod sezony. Výhry si moc vážil.

„Přece jen Olomouc patří ke kvalitním soupeřům, a navíc se chtěla pod vedením svého nového trenéra proti nám vytáhnout. Ale s tím se dalo počítat, takže jsme nečekali lehký zápas. Byl to z naší strany dobrý první krok do ligy,“ hodnotil kouč v těchto intencích vítěznou premiéru Viktorie Plzeň v sezoně.

Šlo i o sportovní střet dvou trenérů, kteří pocházejí ze stejného regionu. Pavel Vrba je rodákem z Přerova a olomoucký lodivod Radoslav Látal přímo z Olomouce.

Loučení zkušených hráčů

Utkání s hanáckým soupeřem bylo zajímavé i z toho pohledu, že plzeňští diváci si poprvé museli zvyknout na to, že v kádru Viktorie už chybí některé dosavadní opory a zkušení hráči, kteří odvedli pro klub na trávníku obrovské fotbalové služby.

Útočník Marek Bakoš se přesunul do realizačního týmu jako jeden z asistentů trenéra, Daniel Kolář se po ukončení kariéry stal ve stejném klubu sportovním manažerem mládeže, další ikona Plzně Milan Petržela je už hráčem Slovácka, do zahraničí byli uvolněni stoper TomᚠHájek a záložník Erik Pačinda.

V létě v klubu zaznamenali příchody docela početné skupin posil, jenže kádr týmu je tak nabitý, že do sestavy se zatím v lize dostal jen LukᚠKalvach po příchodu právě ze Sigmy Olomouc. Na další borce, kteří bojují o místo v týmu, čekali diváci marně. Adam Hloušek, Ondřej Mihálik, Christián Herc i Dominik Janošek se na hřiště v lize dosud v plzeňském dresu nepodívali. Ale vzhledem k náročnosti sezony trenér jistě počítá i s jejich plnohodnotným zapojením do mužstva.

Po Liberci s řeckým týmem

Už v pátek 19. července čeká na Viktorii Plzeň atraktivní souboj na půdě Slovanu Liberec, který si přivezl tři body z Ostravy. A bude to pro českého vicemistra prakticky generálka na vstup do pohárové Evropy proti řeckému Olympiakosu Pireus.

„Česká liga je kvalitní a chceme to prokázat i na mezinárodním poli. A právě boje v předkolech Ligy mistrů nebo v základní skupině Evropské ligy jsou meřítkem schopností konkurovat silným evropským soupeřům,“ podotýká Vrba.

Generální manažer klubu Adolf Šádek na tiskovce před ligou potvrdil velkou motivaci plzeňského fotbalu směrem do ligy. „Víme, že titul obhajuje Slavia a taky Sparta touží konečně po zásadním úspěchu. Jsem přesvědčen, že jsme i při vědomí síly našich soupeřů na sezonu dobře připraveni. Pohár má ve svém držení Slavia a naším cílem je vrátit ho zpátky do Plzně,“ pronesl s úsměvem Šádek. A ve stejném stylu se přidal i prezident klubu TomᚠPaclík.

SOUVISEJÍCÍ: Viktoria Plzeň přivedla z ciziny exjablonecké hráče Hlouška a Mihálika

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře