Viktoria Plzeň: trenér Krejčí skončil, útočník Bakoš se vrátil!

Marek Bakoš. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czMarek Bakoš. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

PLZEŇ - Fotbalová Viktoria Plzeň zaznamenává zásadní změny. U týmu českého mistra skončil trenér Karel Krejčí, který dovedl mužstvo k obhajobě prvenství v první lize. A další informací je fakt, že do plzeňského klubu se vrací útočník Marek Bakoš.

Reklama

Do Viktorie přichází jako volný hráč poté, co mu skončila smlouva v Liberci. Pod Ještědem působil rok a půl a byl stěžejním hráčem Slovanu Liberec. Na jaře 2015 mu pomohl k triumfu v české pohárové soutěži a v sezóně 2015/2016 ke třetímu místu v první lize. Liberec mu nabídl prodloužení smlouvy, ale člen širšího kádru slovenské reprezentace se rozhodl pro návrat do Plzně.

„Je to můj český domov. Žiju tu od roku 2009 a prožil jsem tu nejkrásnější roky kariéry. Budu rád, když tu strávím co nejvíce času. A až tu za pár let budu končit, věřím, že se budu moci loučit se zvednutou hlavou," řekl Bakoš o Plzni při setkání s novináři.

Neřeší ani to, zda bude v Plzni hrát tolik jako v Liberci. „Podstatné je, abych byl zdravý. Pak věřím, že vytíženost bude dostatečná, trenéři budou spokojení a spokojen budu i já," uvedl navrátilec.

Třiatřicetiletý Bakoš patří mezi hlavní postavy plzeňských úspěchů v minulých letech. S Viktorií získal tři tituly a byl u dvou postupů do Ligy mistrů.

„Délku smlouvy či finance jsem příliš neřešil. Podstatná při rozhodování byla rodina a možnost hrát o Champions League," vysvětlil Bakoš důvody, proč dal Plzni přednost před Libercem. „Ale nebylo to jednoduché rozhodování. Je bez diskuze, že k Plzni mám obrovský vztah jak po sportovní, tak osobní stránce. Na druhou stranu ve Slovanu jsem prožil po prvotním utrápeném jaru nádherný rok plný skvělých zážitků, velkých zápasů a nezapomenutelných vzpomínek," vyznal se útočník.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře