Volejbalisté Karlovarska přehráli Ostravu a těší se na semifinále

Z utkání Karlovarsko - Ostrava. Foto: vk-karlovarsko.czZ utkání Karlovarsko - Ostrava. Foto: vk-karlovarsko.cz

KARLOVY VARY - Volejbalisté Karlovarska po výhře 4:1 na zápasy ve čtvrtfinálové sérii volejbalové extraligy proti Ostravě postupují do semifinále extraligy. V semifinále je čekají České Budějovice. Své postřehy k postupu mezi nejlepší čtyři celky soutěže prozradil předseda VK ČEZ Karlovarsko Jakub Novotný.

Reklama

Jak jste prožíval čtvrtfinále, které bylo hlavně po dvou zápasech hodně napínavé a nejisté?

Jako vždy to bylo velmi napjaté, očekával se od nás postup. Ostrava navic druhý zápas hrála dobře, ve třetím se nám zranil Michal Kriško a série mohla dopadnout úplně jinak. Proto je super, jak jsme se vyrovnali s tlakem. Potřetí za sebou jsme v semifinále extraligy, udržujeme laťku. Můžeme hrát o medaile, a to je myslím odměna za tu práci, kterou tady v klubu všichni odvádějí.

Někdo považuje Karlovarsko za černého koně soutěže. Jak vy sám vnímáte aktuální pozici týmu?

Jo, slyšel jsem, že máme největší rozpočet a v klidu vyhrajeme ligu (směje se). Není to pravda, bohužel, i když by to bylo fajn. Vážně jsem spokojen s tím co družstvo tuto sezonu dokázalo. Samozřejmě sezona ještě nekončí, ale čtvrtfinále Poháru CEV, finále Českého poháru a semifinále extraligy beru hodně pozitivně. Zvláště při tak náročném programu a všech těch zraněních, co nás potkala. Co bude dál, je už bonus. Na druhou stranu, proti favoritům můžeme překvapit a diváci se můžou těšit na top soupeře.

Do jaké míry se na hráčích podepsala extrémní vytíženost v sezoně – evropský pohár, Český pohár, extraliga?

Hodně. Dohrávame play off bez univerzála, nebýt zkušenosti Hudce (kapitán Ondřej Hudeček), byl by to velký problém. Blokař Treial hraje se zlomeným prstem. Prostě se to ždíme nadoraz, ale myslím, že družstvo je nebezpečné tím, jak je semknuté a tím, co má letos za sebou.

Nakolik ovlivní výkon mužstva, když vypadne ze hry první univerzál a k tomu částečně i jeden z blokařů základní sestavy?

Třetí zápas proti Ostravě, když se zranil Kriško, jsme málem nezvládli. Oni možná trochu nevyužili příležitost. Hudeček byl ten klíč, který zvládl nahradit Kriška. Jsem rád, že ho k nám trenér Jirka Novák přivedl.

UNIQA VOLEJBALOVÁ EXTRALIGA MUŽŮ:
Čtvrtfinále, 5. zápas (sobota 25. března, Karlovy Vary)
VK ČEZ Karlovarsko – VK Ostrava 3:0 (14,23,23)

Sestava Karlovarska: Zmrhal, Treial, Končal, Málek, Široký, Hudeček, libero Pfeffer. Střídali: Štefko, Sukuba.
Konečný stav série: 4:1.

AUTOR: VK KARLOVARSKO

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře