Volejbalisté Karlovarska se znovu dostávají do tempa

Jiří Novák. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czJiří Novák. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

KARLOVY VARY - Po dlouhých třech měsících jsou zase pohromadě. Volejbalisté Karlovarska zahájili přípravu na sezonu, na jejímž konci má být návrat na nejvyšší extraligové příčky.

Reklama

„Teď jde o to dostat se do tempa, posilovat vlastním tělem, trochu připravit nohy,“ shrnul hlavní trenér Jiří Novák náplň úvodní fáze přípravy.

První týden strávili volejbalisté převážně na atletickém stadionu. Na startu přípravy ale nezůstalo jen u volných cviků.

Děláme i těžká cvičení, chci vidět, jak se hráči vyrovnají s náročnými činnostmi, připravil jsem nějaké bonbónky,“ usmíval se kouč Novák. „A odpoledne tráví hráči na zdejším kempu, pomáhají tam s trénováním dětí, je to dobré i pro propagaci týmu, aby děti viděly, kdo bude za klub hrát. A všem chceme odčinit tu ne příliš povedenou minulou sezonu.“

Druhý týden přípravy absolvují volejbalisté jen jeden atletický trénink a stráví mnohem víc času v hale a také v posilovně. Realizační tým pro ně připravuje i tradiční teambuilding před sezonou.

„Loni jsme začínali celou přípravu soustředěním na Božím Daru, dva roky jsme také byli na vodě,“ připomněl Novák. „Něco připravíme, ale chci to v době, až budeme v kompletní sestavě.“

Jako obvykle nepracuje kouč na úvod letní přípravy s kompletním kádrem, na tréninku zatím postrádá čtyři reprezentanty. S národním mužstvem se aktuálně připravují Vojtěch Patočka a slovenský smečař Marcel Lux a junioři Matyáš Džavoronok s Radkem Balážem.

„Doplnili jsme tým hráči z naší juniorky a trénujeme v deseti, to je v dané fázi uspokojivý počet,“ ujistil Novák.

Od poloviny září čeká hráče Karlovarska série tří turnajů včetně zápasové přípravy v domácí Hale míčových sportů v Karlových Varech.

Ticháček je velkou posilou

Pro mnohé volejbalové experty "vybuchla" největší přestupová bomba směrem do české extraligy v Karlových Varech. Klub domácích šampionů z roku 2018 angažoval nahrávače Lukáše Ticháčka, který se tak vrací do Česka po třinácti letech.

Na úroveň extraligy si musím počkat, bude to pro mě překvapení," uvedl někdejší elitní nahrávač národního mužstva.

Sedmatřicetiletý Lukáš Ticháček střídá ve Volejbalovém klubu ČEZ Karlovarsko nizozemského reprezentanta Daana van Haarlema. Po sezoně zakončené postupem jen do čtvrtfinále extraligy má tým ambice vrátit se na medailové příčky.

„V Karlových Varech nejsou spokojeni s poslední sezonou, stejně jako i já nejsem spokojen s tou svojí," uznal Ticháček. A na co se trojnásobný mistr Polska po návratu do vlasti těší vůbec nejvíc? „Na oslavu zlaté medaile," prohlásil.

Lukáš Ticháček se kromě tří titulů v jedné z nejprestižnějších klubových soutěží planety stal dvakrát šampionem v české extralize a pětkrát dovedl německý Friedrichshafen k bundesligovému titulu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře