U Stříbra má stát polygon na testování aut bez řidiče

Auto s navigací. Foto: archiv Pixabay.comAuto s navigací. Foto: archiv Pixabay.com

STŘÍBRO - Developerská a investiční společnost plánuje u Stříbra vybudovat první český polygon pro testování aut bez řidiče. Projekt má být v provozu od roku 2022.

Reklama

Podle mluvčího skupiny Jiřího Sochora polygon bude magnetem, který do Česka přitáhne špičku automobilových vývojářů nejen z Evropy.

„Česká republika dnes ve srovnání se světem poněkud zaostává s přípravou na přechod na automobily s autonomním řízením. Na západ od nás funguje několik více či méně pokročilých testovacích polygonů, opačným směrem se první už staví,“ uvedl výkonný ředitel Accolade Milan Kratina.

Polygon u Stříbra má v Česku udržet a nejlépe přitáhnout odborníky a umožnit tak vznik práce s vyšší přidanou hodnotou.

Skupina Accolade osloví české i německé vysoké školy. Předpokládá spolupráci se soukromými vývojovými centry, chce získat podporu měst i Plzeňského kraje.

Polygon ve Stříbře má být připraven pro testování technologií, které budou na silnicích dostupné v blízké i vzdálenější budoucnosti. Bude ověřovat například neustálou komunikaci vozidel mezi sebou i v městském prostředí i s prvky místní infrastruktury.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Záměr pálit ostravské toxické kaly na Sokolovsku šokuje obyvatele Záměr pálit ostravské toxické kaly na Sokolovsku šokuje obyvatele
Ohledně vzniku akvaparku v Plzni se stále vedou diskuse Ohledně vzniku akvaparku v Plzni se stále vedou diskuse
Opilý řidič v zákazu řízení způsobil nehodu Opilý řidič v zákazu řízení způsobil nehodu

Festival Blik Blik rozzářil Plzeň Festival Blik Blik rozzářil Plzeň
Řidič nedal přednost kamionu. Muž na místě zemřel Řidič nedal přednost kamionu. Muž na místě zemřel
Plzeň zavádí nový systém týkající se bezpečnosti v družinách Plzeň zavádí nový systém týkající se bezpečnosti v družinách


Komentáře