Češi při cestě do ciziny zapomínají na jednu klíčovou věc. Nedělejte stejnou chybu!

Skútr, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comSkútr, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Bez cestovního pojištění by dnes vyrazil do zahraničí jen hazardér. Mnohdy však při cestách do ciziny riskují i ti, kteří si pojištění sjednali. Kamenem úrazu bývá nedostatečný limit pojistného krytí při cestě do některých států.

Reklama

Zimní období pro Čechy už dávno není jen časem dlouhých depresivních večerů. Mnoho z nich cestuje za lyžařskou dovolenou do sousedních států (Rakousko, Slovensko, Itálie). V posledních letech se rovněž zvyšuje popularita tropických destinací, jako je Thajsko, Srí Lanka nebo Kanárské ostrovy – tzn. Češi mají snahu před nevlídným zimním počasím jednoduše utéct do tepla.

Vyplývá to z interních dat portálu Porovnej24.cz, který se zabývá porovnáním cen cestovního pojištění. Analytici z Porovnej24.cz si však všimli, že řada lidí si sjednává nižší limit pojistného krytí (tzn. od 1,5 do 3 milionů Kč) do zemí, které se vyznačují drahou lékařskou péčí.

Například 17 % klientů, kteří v lednu 2019 cestovali do Spojených států amerických, sáhlo po nižším pojistném limitu.

Jaké země jsou nejdražší?

Je velký rozdíl, pokud turista cestuje jen na sousední Slovensko, nebo do USA. Na Slovensku jsou ceny zdravotní péče na podobné úrovni jako v Česku, tudíž postačí limit 3 miliony Kč.

Pak jsou tu ovšem země, které mají velmi drahé zdravotnictví a několikadenní pobyt v nemocnici nebo operace můžou vyjít na závratné částky.

Podle severu Finder.com mají nejdražší zdravotní péči tyto země:

 • Spojené státy americké
 • Švýcarsko
 • Monako
 • Norsko
 • Švédsko
 • Lucembursko
 • Qatar
 • San Marino
 • Spojené arabské emiráty
 • Nizozemsko
 • Island

Věděli jste, že jeden den pobytu v nemocnici v Monaku vás vyjde na stejnou částku, jako 35 nocí v luxusním pětihvězdičkovém hotelu?

Proto při cestě do těchto zemí sáhněte po limitu krytí v částce alespoň 5 milionů Kč. Kromě pobytu v nemocnici vám může v cizině vyvstat potřeba složité operace nebo převozu vrtulníkem.

Nechcete se ohledně pojistného limitu vůbec stresovat? Spousta pojišťoven nabízí velmi užitečnou službu v podobě neomezeného krytí. Vyplatí se po této variantě sáhnout, protože se zbavíte starostí nad tím, zda v případě zdravotní komplikace bude váš pojistný limit stačit.

Tip: Pokud chcete poradit s výběrem vhodné pojistky, stačí zavolat na infolinku portálu Netfinance.cz, a s výběrem vám rádi poradí.

Jaký pojistný limit zvolit?

Analytici z Porovnej24.cz potvrzují, že řada klientů tápe v oblasti správného nastavení pojistného krytí. Každá dovolená je totiž unikátní a je potřeba jí přizpůsobit typ cestovní pojistky.

Zde je orientační pomůcka, sloužící pro správné stanovení pojistného krytí.

Typ dovolené

Výše pojistného krytí

Pobyt ve státě s drahou lékařskou péčí (USA, Švýcarsko, apod.)

Minimálně 5 milionů Kč

Pobyt v zemi Evropské unie

Minimálně 3 miliony Kč

Lyžařská dovolená v cizině

Minimálně 5 milionů Kč

 

Přečtěte si také: Více než 70 % Čechů hrozí při lyžařské dovolené obrovské finanční dluhy

Známé turistické destinace skýtají jedno velké riziko. Víte jaké?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře