Česká televize? Kolos s neskutečným rozsahem, říká Tomáš Šiřina

Ilustrační foto PixabayIlustrační foto Pixabay

Tomáš Šiřina je novým výkonným ředitelem Areálu Dolní Vítkovice. Předtím byl ředitelem ostravského studia České televize s celostátní působností.

Reklama

 

Na jaké projekty z televizní praxe jste pyšný, že jste se stal jejich součástí?

Česká televize je jiný příběh, než noviny. Je to kolos, který má neskutečný rozsah. Od zpravodajství, přes sport, v Ostravě tak silný dokument až po seriály a filmy. V době největšího rozmachu novin jsem řídil v kraji okolo 110 zaměstnanců. Česká televize má v Ostravě mnohem víc lidí, je to opravdu kolos. Ale lidé jsou tam profesionální, snad jsem trochu přispěl k tomu, že se ostravské studio opět o něco posunulo. Česká televize přispívá k rozvoji regionu a je důležitou součásti místního mediálního světa. Jsou to stovky hodin, které ostravská ČT produkuje a vybrat projekty, které by byly vyčnívající, není lehké. Ale dobře – velmi úspěšný je seriál Doktor Martin. Speciální vztah mám třeba dokumentu o Baníku Ostrava, který byl oceněn na mnoho festivalech.

Jaké byly vaše profesní začátky?

Ještě jako student jsem si našel místo v Ostravském večerníku. Bylo to pro mě moc zajímavé. Později jsem začal spolupracovat v redakci Mladé fronty. Ale první stálé zaměstnání bylo až v roce 1992 v tehdejším Moravskoslezském dni. Sportovní novinařina se mi moc líbila, bylo to šťastné období, i když si ta práce vzala velkou porci času. Teprve o mnoho let později jsem se posunul, v roce 2002 si mě vybrali majitelé Moravskoslezského deníku a stal jsem se šéfredaktorem. Tehdy byly noviny ještě velmi silné, bylo to před masivním rozšířením internetové podoby zpravodajství.

Pojďme k vaší současnosti v nové pracovní roli. V čem je oblast Dolních Vítkovic tak unikátní?

Je unikátní evropským způsobem. Nic takového v tomto rozsahu nikde v Evropě nenajdete. Máme opravdu mnoho staveb na jednom místě. I když v Německu nebo Polsku mají určité dílčí památky, které jsou bývalými továrnami. Nikde ale nenajdete hornickou a hutní tradici na jednom místě. Počítáme s tím, že oblast do budoucna ještě rozšíříme.

Jaké jsou vaše vyhlídky a plány pro příští rok?

Pandemie je složitá doba, ale doufáme, že se situace uklidní a vše se vrátí k normálu a my budeme moci otevřít. Mojí velkou osobní vizí je se pokusit dostat do Dolních Vítkovic širší oblast ostravské a krajské populace. I když je oblast druhou nejnavštěvovanější atrakcí v Ostravě, stále je mnoho lidí, kteří si sem ještě nenašli cestu. Nestala se zatím pevnou součástí jejich života.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře