Cyklovlaky a cyklopůjčovny budou v Karlovarském kraji i v roce 2018

Cyklovlak, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comCyklovlak, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

KARLOVARSKÝ KRAJ - Začátek turistické sezóny je v Karlovarském kraji už osmým rokem spojený s otevřením půjčoven kol Českých drah. Půjčovny ČD budou otevřené od 30. března až do 31. října 2018.

Reklama

A to ve stanicích Karlovy Vary, Karlovy Vary dolní nádraží, Cheb, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Aš a po předchozí domluvě je možné kola vypůjčit nebo vrátit také ve stanicích Sokolov a Nejdek.

Cyklopůjčovny ČD v Karlovarském kraji provozují České dráhy od roku 2011 za podpory Karlovarského kraje. K dispozici jsou trekingová nebo horská kola v dámské i pánské verzi, dětské bicykly a elektrokola. V půjčovnách Cheb, Františkovy Lázně a Karlových Varech dolní nádraží jsou v nabídce i koloběžky. Výhodná je i cena výpůjčného. Poskytují se slevy pro držitele In Karty ČD a jízdenek EgroNet.

Největší výhodou ale je, že cestující můžou vrátit kolo i jinde, než si ho půjčili. Na vybraných tratích lze přepravovat vypůjčené kolo zdarma, cyklovýlet je možné kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích.

SOUVISEJÍCÍ: Začíná cyklistická sezóna. Cyklopůjčovny jsou i v Plzeňském kraji, nově v Plzni a Železné Rudě

Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci.

Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si můžou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému jednodennímu zapůjčení jízdního kola.

I letos pojedou „cyklovlaky“ CYKLO OHŘE mezi Chebem a Karlovými Vary, a to už od 17. června, kdy je Den Cyklostezky Ohře, až do 30. září.  Vlaky pojedou jako spěšné, nezajíždějí do Chodova, a zastaví ve stanicích a zastávkách kolem „cyklostezky Ohře“.

Nově pojede vlak z Chebu v 8:55 a do Karlových Varů přijede v 9:45. V opačném směru z Karlových Varů vyjede v 10:00 a do Chebu přijede v 10:50. V soupravě pojede pět vagonů, zvýší se tedy počet míst k sezení i k přepravě kol.

Tratě s bezplatnou přepravou

trať 140 v úseku Cheb – Klášterec nad Ohří
trať 141 v úseku Karlovy Vary – Merklín
trať 142 v úseku Karlovy Vary dol. n. – Potůčky
trať 144 v úseku Loket předměstí – Nová Role
trať 146 v úseku Cheb – Luby u Chebu
trať 147 v úseku Cheb – Františkovy Lázně – Plesná
trať 148 v úseku Cheb – Hranice v Čechách
trať 170 v úseku Cheb – Planá u Mariánských Lázní
trať 179 v úseku Cheb – Pomezí nad Ohří
trať 130 v úseku Klášterec nad Ohří – Kadaň-Prunéřov
trať 132 v úseku Kadaň-Prunéřov – Kadaň předměstí

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře