Dámy, víte, jak vybírat a nakupovat kvalitní kosmetiku? Poradíme!

Žena, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comŽena, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Pleť a pokožka jsou naším zrcadlem, ale i rádcem. Právě na nich totiž ihned poznáme, že našemu tělo něco chybí nebo naopak přebývá. Myslíte si, že nakupujete vhodnou kosmetiku? Čtete někdy etikety?

Reklama

Zamysleli jste se někdy nad složením jednotlivých výrobků? Abyste si špatnou péčí nepřivodili dermatologické problémy, poradíme, na co se při výběru vhodné kosmetiky zaměřit a čemu se naopak vyvarovat.

Nenechte se zmást lákavým obalem

Je obal třpytivý? Vyvedený v atraktivních barvách? Doprovázen fotkami usměvavých dam s nádhernou a dokonalou pletí? Nenechte se nalákat marketingovými triky ani uměním grafiků, raději se zaměřte na zadní stranu obalu a začtěte se do jednotlivých ingrediencí.

Mezi základní složky by měla patřit voda, tukové složky a konzervační látky. Pokud je na předních místech uvedena vazelína (Petrolatum) nebo parafínový olej (Paraffinum liquidum), sáhněte raději po jiném výrobku. Tyto složky totiž ucpávají póry a pokožka nemůže dýchat.

Náš tip: Prohlédněte si aktuální nabídku kosmetických výrobků drogerie Teta.

Méně je někdy více

Na prvním místě jsou ve složení udávány ty látky, kterých je ve výrobku nejvíce. Obecně platí, že čím méně konzervantů a parfemovaných složek výrobek obsahuje, tím méně dráždí pokožku a existuje zde minimální riziko vzniku alergií. V případě, že je ve složení mnoho konzervantů a parfémovaných složek, opět byste se měli poohlédnout po jiné značce či konkurenčním výrobku.

Náš tip: Mnoho kvalitních výrobků naleznete také v drogerii DM. Prolistujte si aktuální leták DM drogerie.

Pozor na citlivost pokožky

Každý zakoupený výrobek určený pro péči o tělo nebo pokožku byste měli nejdříve sami na sobě otestovat. Najděte si méně viditelný kousek kůže, který kosmetikou potřete a počkejte 24 hodin. Pokud se na potřeném místě objeví začervenání nebo vyrážka, výrobek nepoužívejte a zaměřte se na sortiment pro citlivou nebo alergickou pokožku.

Náš tip: Mnoho kosmetických přípravků pro citlivou pokožku najdete také v sítích drogerií Rossmann. Prolistujte si leták Rossmann na tento týden.

Cena jako (ne)spolehlivé vodítko

Obecně platí, že čím vyšší cena výrobku, tím vyšší je také jeho kvalita. U kosmetických přípravků ale bohužel tato úměra platit nemusí. Namísto ceny tedy při nákupu řešte zejména složení daného výrobku a jeho jednotlivé složky.

Pokud máte citlivou pokožku, pak sáhněte po speciálních kosmetických přípravcích, které jsou pro tuto pokožku primárně určeny. Dobré také není, pokud často kosmetiku střídáte. V případě, že vám bude vyhovovat jedna značka, držte se jí a zbytečně neexperimentujte.

Aktuální letáky vašich oblíbených drogerií si můžete jednoduše prolistovat na stránkách Letakomat.cz!

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře