Dovolená v Ústeckém kraji. 6 důvodů, proč ho navštívit

Hrad Hazmburk. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czHrad Hazmburk. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Ústecký kraj patří mezi popelku turistického ruchu v Česku, jenže opomíjenou. Nabízíme tipy na dovolenou nebo jen krátký výlet.

Reklama

Hory nebo nížiny? Oboje je v Ústeckém kraji možné.

1. Krušné hory

Krušné hory s Klínovcem či Cínovcem nabízejí horskou turistiku i v létě drsnější počasí než je v kotlině. Šlápněte do pedálů a vydejte se vstříc horské cykloturistice. Navštivte horské městečko Vejprty a uvidíte, jaké to je, když dvě města mají jedno náměstí. Pikantní je, že to náměstí je jak na české, tak na německé straně státní hranice.

2. Hornické památky

Za návštěvu stojí i Cínovec na Teplicku, kde je i v létě trochu drsnější počasí než v kotlině. A ten výhled z nedaleké Komáří vížky do údolí... Vyjet nahoru můžete třeba po nejdelší sedačkové lanovce v Česku.

Nástupní stanice je v Krupce, která láká turisty na hornické památky. Navštívit můžete třeba expozici ve štole Starý Martin.

3. České středohoří

Pokud máte rádi kopce, zkuste České středohoří. Masiv se táhne od Loun až po Děčínsko a Českolipsko. Za návštěvu stojí Milešovka nebo Lovoš. Odměnou bude nádherný výlet na Oparenské údolí i kopce labského údolí Porta Bohemica.

4. Zámky a hrady

Pokud chcete obdivovat historická města, zavítejte do Litoměřic, do Úštěka nebo do Libochovic.

Právě Libochovice jsou centrem památek. Přímo ve městě zámek, o pár kiometrů dál dominanta tyčící se nad rovnou krajinou. Hrad Hazmburk je protipólem Řípu na Roudnicku.

Pokud jste milovníci odpočinkové cykloturistiky, určitě Polabí a Poohří je pro to stvořené.

5. Pískovcové skály

Milovníci turistiky určitě nadchnou pískovcové skály. V malém provedení to jsou Labské pískovce v Tisé na Ústecku, ve větším pak národní park České Švýcarsko. Pravčická brána ale není to jediné, co je k vidění.

6. České Švýcarsko a Šluknovský výběžek

Podstávkové domy tvoří přirozenou kulisu nejen Děčínska a Českolipska, ale také Šluknovského výběžku. Už jste byli v Tolštejnském panství? Navštívit můžete i centrum Českého Švýcarska nacházející se v Krásné Lípě.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Poslední šance jít na koupaliště. Ve středu horko, o víkendu se ochladí Poslední šance jít na koupaliště. Ve středu horko, o víkendu se ochladí
Prezidenta si zvolíme v polovině ledna 2018 Prezidenta si zvolíme v polovině ledna 2018
Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Západočeši? Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Západočeši?
Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli kauze Čapí hnízdo Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli kauze Čapí hnízdo
Co ještě Evropská unie nařídí? Zatím nové označení benzínu a nafty Co ještě Evropská unie nařídí? Zatím nové označení benzínu a nafty


Komentáře