Půjčku můžete bez problémů získat z pohodlí svého gauče

Půjčka z gauče, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comPůjčka z gauče, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Na nákupy zboží na internetu jste si už pravděpodobně zvykli. Není nic pohodlnějšího, než vyhnout se mačkanicím v obchodech a nakoupit si pěkně doma na svém gauči s kávou v ruce. A navíc během pár minut! Věřte, že i frontě v bance se můžete lehce vyhnout.

Reklama

Většina finančních společností převzala trend od prodejen a také začala nabízet své „produkty“ na síti. Velkým hitem je zejména nabízení online úvěrů a online půjček. Pro mnoho lidí je totiž nepříjemné chodit do banky žádat o peníze. Bojí se složitého papírování a následného odmítnutí. Na internetu je naproti tomu vše snadné.

Rychlá půjčka, pro kterou nemusíte chodit

Ještě pár let zpět bylo naprosto nereálné získat úvěr jinak, než osobně. Zato dnes peníze na internetu pořídíte opravdu jednoduše. Rychlé půjčky online zde začaly nejprve poskytovat nebankovní společnosti a soukromé osoby. Klientům se tato možnost natolik zalíbila, že ji postupně začaly nabízet i velké banky, které do té doby fungovaly pouze prostřednictvím kamenných poboček. Díky tomu dnes nemusíte nikam chodit, a přesto máte obrovskou možnost výběru od mnoha institucí. Na internetu si navíc můžete nabídky velmi rychle porovnat a zvolit tu nejlepší.

24 hodin denně, 7 dní v týdnu

Pokud máte náročné zaměstnání, ve kterém trávíte celé dny, je pro vás problém dostat se na poštu, úřad či do banky. Otevírací hodiny bývají omezené. Ze svého počítače či mobilu zažádáte o půjčku kdykoliv, i o půlnoci nebo ve státní svátek. Nejste limitováni ani místem, kde se nacházíte. Takže pokud trávíte léto na chalupě a potřebujete nutně peníze, nemusíte nikam jezdit.

Jediné, co potřebujete, je přístup k internetu a základní uživatelské znalosti. Možná také budete nahrávat kopii vašeho dokladu totožnosti, takže je důležité mít alespoň fotoaparát v mobilním telefonu, díky němuž ji získáte. No a nakonec musíte mít český bankovní účet, na který si přejete peníze zaslat. Pro drtivou většinu lidí však vlastnictví účtu a připojení k internetu není žádná překážka.

Jak na to?

V případě, že se nacházíte v situaci, kdy se vám například rozbil důležitý spotřebič, a vy potřebujete rychlé řešení, určitě oceníte následující tipy.

Nejprve si dobře promyslete, jakou částku potřebujete. Zodpovězte si, do kdy ji zaplatíte. Chcete ji vrátit celou ihned po výplatě nebo splácet několik měsíců? A jak vysoké splátky zvládnete?

Jakmile víte tyto informace, doporučujeme je zadat do některého z internetových srovnávačů online půjček. Ten vám následně zobrazí nejlepší nabídku a rovnou vás navede do žádosti, kde tyto údaje vyplníte. Budete také muset vyplnit dotazníky o svých příjmech a zadat své osobní údaje. Celá žádost by neměla zabrat více než 15 minut. Následně budete kontaktováni prostřednictvím mailu či telefonu.

Kdo rychle dává, dvakrát dává!

Vy a vámi zvolená společnost máte nyní stejný cíl. Okamžitě schválit žádost a převést peníze na váš účet, tak, aby byly hned druhý den k dispozici. Co proto můžete udělat? Zadat o sobě přesné informace, mít platné doklady a fungující osobní účet. A také být k dispozici po odeslání žádosti na telefonu či mailu.

Pokud máte propadlou občanku, budete mít se získáním rychlého úvěru problém. Funkční mobil je také důležitý. Většina institucí totiž zasílá údaje o smlouvě prostřednictvím sms. Stejně tak pravděpodobně nezískáte ihned půjčku, pokud z vaší žádosti vyplyne, že nemáte žádné příjmy a zároveň splácíte několik dalších pohledávek.

Pro to, abyste obdrželi své peníze ihned nebo alespoň co nejdříve, je nutné mít účet u stejné banky jako vámi vybraný poskytovatel. Většina z nich má právě z tohoto důvodu účty ve více bankách. Pokud i přesto stejnou banku nemáte, budete si muset na peníze počkat minimálně jeden pracovní den.

Půjčka bez doložení příjmů

Ačkoliv několik online úvěrů funguje bez dokládání příjmů a jedná se obvykle o půjčky bez registru, tedy nikdo nezkoumá vaši platební morálku, stejně jsou poskytovatelé povinni vaši bonitu prověřit. V žádosti se tedy budou ptát na vaše příjmy a výdaje a také na zdroj příjmů. Každý poskytovatel online půjček může mít svůj vlastní postup pro zjištění bonity svých klientů. Každopádně mají všichni databázi svých klientů a jejich platební morálky. Jakmile jste u dané společnosti měli v minulosti problém se splácením, pravděpodobně u nich už půjčku nezískáte.

Navzdory tomu, že o peníze velmi stojíte, je potřeba stát nohama na zemi odpovídat podle pravdy. Je opravdu důležité dodržovat zásady zodpovědného půjčování, mezi které patří poskytnout o sobě úplné údaje, nebo třeba nepůjčovat si víc, než jsem schopen splatit, nepůjčovat si na jiné splátky atd. Jedině tak získáte peníze, které pak zvládnete hravě splatit.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Poslední šance jít na koupaliště. Ve středu horko, o víkendu se ochladí Poslední šance jít na koupaliště. Ve středu horko, o víkendu se ochladí
Prezidenta si zvolíme v polovině ledna 2018 Prezidenta si zvolíme v polovině ledna 2018
Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Západočeši? Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Západočeši?
Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli kauze Čapí hnízdo Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli kauze Čapí hnízdo
Co ještě Evropská unie nařídí? Zatím nové označení benzínu a nafty Co ještě Evropská unie nařídí? Zatím nové označení benzínu a nafty


Komentáře