Angela Merkelová zvítězila v německých volbách. Protiimigrační AfD bodovala ve východním Německu

Volební plakáty: Angela Merkelová, Martin Schulz. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czVolební plakáty: Angela Merkelová, Martin Schulz. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

NĚMECKO - Angela Merkelová zvítězila v něleckých parlamentních volbách, ikdyž unie CDU/CSU výrazně ztratila. Do Bundestagu se dotala protiimigrační nacionalistická Alternativa pro Německo (AfD).

Reklama

Německá křesťanskodemokratická strana CDU/CSU podle odhadů vyhrála nedělní německé parlamentní volby se ziskem 32,7-33,3 procenta.

Sociální demokraté z SPD dostali 20 až 21 procent. Třetí je Alternativa pro Německo (AfD) s 13,3 procenta, uvádějí německá média.

V Bundestagu budou dále liberálové z FDP, Zelení (Grüne) a Levice (Linke).

Předseda a volební lídr Martin Schulz (SPD) oznámil, že jeho strana jde do opozice. V Německu se tak mluví o koalici Jamajka, neboli se Angela Merkelová pokusí sestavit vládu se Svobodnými z FDP a Zelenými.

Zlomovým okamžikem letošních voleb je vstup Alternativy pro Německo (AfD) do spolkového sněmu. Ta výrazně bodovala především ve východní části Německa, tedy v bývalé NDR. Patrné je to i v porovnání mezi západní a východní částí Berlína.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Arktické mrazy. Teploty mají klesnout až k -20 stupňům Arktické mrazy. Teploty mají klesnout až k -20 stupňům
Plzeň chce nabídnout nové byty zejména seniorům Plzeň chce nabídnout nové byty zejména seniorům
Stále více lidí se stává obětí podvodu internetových obchodníků Stále více lidí se stává obětí podvodu internetových obchodníků

Chodkyně vběhla řidiči pod auto Chodkyně vběhla řidiči pod auto
Při zápase Viktorie Plzeň zemřel fanoušek Při zápase Viktorie Plzeň zemřel fanoušek
Žaloby v kauze Vřídla byly zamítnuty Žaloby v kauze Vřídla byly zamítnuty


Komentáře