Babiše, do koše. Bureš, za katr půjdeš. Nejen v Plzni a Karlových Varech se protestovalo kvůli Babišovi

Demonstrace v Praze ze 6.3.2018, ilustrační foto.Foto: www.facebook.com/HonestPragueGuideDemonstrace v Praze ze 6.3.2018, ilustrační foto.Foto: www.facebook.com/HonestPragueGuide

ZÁPADNÍ ČECHY - Další protesty namířené proti Andreji Babišovi ve velkých městech po celém Česku. Lidé se sešli i v Plzni nebo Karlových Varech, větší protesty kromě Prahy byly i v dalších krajských městech.

Reklama

V pondělí (9.4.2018) večer v řadě měst Česka se sešly tisíce lidí. Premiér v demisi za ANO Andrej Babiš podle organizátorů podvedl své voliče a staví se do role oběti světového spiknutí.

Naopak předseda vlády v demisi prostestujícím vzkázal, že nechtějí vést debatu.

„Výsledek demokratických voleb rozhodl o tom, že premiér by měl vzejít z hnutí ANO. To respektujeme. Není však žádný důvod pro to, aby to musel být právě trestně stíhaný člověk s minulostí agenta StB,” napsali organizátoři spolku Milion Chvilek na svých stránkách a vyzvali občany, aby podepsali petici a připojili se k protestům.

SOUVISEJÍCÍ: Studentská výstražná stávka. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na západě Čech

Podle odhadů na Václavské náměstí v Praze dorazilo po 19. hodině na demonstraci zhruba 10 tisíc.

Lidé drželi transparenty například hesly „Stop Babiš s.r.o.” či „Bureš, za katr půjdeš”. Protestující také skandovali: „Máme toho dost!”, „Je to pravda, je to tak, vládne nám tu estébák”, „Babiše do koše” či „Republiku nedáme”.

SOUVISEJÍCÍ: Proti Ondráčkovi a Babišovi vyšli lidé do ulic. V Praze i Plzni

Demonstrace se konaly i v Brně, kde se sešly zhruba 2 tisíce lidí. Protesty byly i v Liberci, Ústí nad Labem, Jihlavě, Olomouci, Hradci Králové, Ostravě nebo Pardubicích.

Třeba v Karlových Varech organizátoři měli připravený stánek s petičními archy.

Na náměstí Republiky v Plzni dorazilo asi 500 lidí. Na místě podepisovali petici proti tomu, aby byl Babiš – trestně stíhaný člověk vedený jako agent STB – premiérem.

DALŠÍ ZPRÁVY: Jaro se hlásí o slovo. Do půli dubna mají být neobvykle vysoké teploty

Jednání o vládě ANO a ČSSD skončilo nezdarem. Jaký bude dalá postup?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře