Blíží se slavnostní zahájení Plzně 2015. Ubytovací kapacity jsou skoro plné

Nové divadlo v Plzni. Foto: archiv Plzeň 2015Nové divadlo v Plzni. Foto: archiv Plzeň 2015

Plzeň - Už 17. ledna 2015 bude slavnostně zahájen celoroční projekt Plzeň 2015 - Evropské město kultury. Ubytovací kapacity ve městě jsou již z podstatné části obsazené.

Reklama

V sobotu 17. ledna 2015 se po pěti letech příprav oficiálně otevře světu město Plzeň jako Evropské hlavní město kultury 2015. Hlavními aktéry zahájení projektu bude samotná Plzeň, její občané a návštěvníci. Pod taktovkou uměleckého ředitele Plzně 2015 Petra Formana se rozehraje podívaná na oslavu zahájení největší kulturní události roku 2015 v České republice. Otevírání města se bude odehrávat v průběhu tří dnů.

Vše začne čtyřmi průvody, které vyrazí směrem k náměstí Republiky v Plzni. V jednom z nich diváci uvidí mimo jiné plavbu lodí, které vyrábí děti a studenti plzeňských škol, dětských domovů a členové dalších organizací z Plzně a Plzeňského kraje.

V souvislosti se slavnostním zahájením provozovatelé hotelů, penzionů, ubytoven či hostelů hlásí obsazené kapacity. Ti, kteří se chtějí vydat do Plzně, neměli by se zabukováním otálet.

ČTĚTE: Plzeň navštíví špičkové divadelní a taneční soubory. Začíná Plzeň 2015

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře