Boží Dar razítkuje Ježíškovu poštu

Betlém, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBetlém, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

BOŽÍ DAR - Jako každý rok, i letos je připraveno nové příležitostné razítko Božího Daru, které má každý rok jiný motiv symbolizující vánoční svátky. Svou tradici má razítko již od roku 1994.

Reklama

Autorkou návrhu pro rok 2017 je Iveta Holešová. Pro letošní 24. ročník je na razítku vyobrazen adventní věnec s textem Boží Dar. Razítkování bude probíhat v období od 1. prosince do 23. prosince 2017.

Pohledy, dopisy a přání pro své blízké lze na Boží Dar zasílat poštou na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62, nebo osobně vložit do speciální Ježíškovy schránky.

Všechny zásilky určené k orazítkování musejí být opatřené cílovou adresou a známkou odpovídající skutečnému poštovnému do místa určení. V prosinci se všechny ofrankované pohledy a dopisy orazítkují příležitostným vánočním razítkem a odesílají se zpět na uvedené adresy.

V roce 2016 bylo orazítkováno a odesláno 381 kg pošty, tedy zhruba 84 204 ks (15 % dopisů a 85 % pohlednic).

K 26. listopadu 2017 je připraveno k orazítkování 23,150 kg vánoční pošty, kterou zanechali v Ježíškově schránce na Božím Daru návštěvníci od počátku roku 2017.

Dopisy a pohlednice jsou adresovány nejen do České republiky, ale i do celého světa. Třeba Čína, Japonsko, Austrálie, Nový Zéland, Německo, Slovensko, Kanada a USA.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře