České řidiče čeká na bavorských hranicích více kontrol

Vozidlo bavorské policie. Foto: Ministerstvo vnitra ČRVozidlo bavorské policie. Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Plzeňský kraj, Karlovarský kraj - Bavorsko plánuje od ledna 2014 posílit své hranice s Českou republikou a do pásma 30 kilometrů posílá více hlídek. Čeští řidiči se tak musí připravit na kontroly a prohlídky vozidel.

Reklama

Bavorská policie chce většími opatřeními bojovat proti kriminalitě - především omezit krádeže aut a distribuci pervitinu z Česka. Pro novoroční vydání deníku Die Welt to řekl tamní ministr vnitra Joachim Hermann.

Bavorský ministr vnitra nařídil zvýšit počet takzvaných závojových pátrání, kdy policisté – běžně v civilu a v civilních autech – kontrolují namátkově vytipovaná vozidla a osoby v třicetikilometrovém pásu u bavorsko-české hranice.

Přitom v minulosti kontroly českých řidičů byly přitom v minulosti terčem ostré kritiky českých občanů i úřadů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení Žena šikanovala staršího muže, teď jí hrozí čtyři roky ve vězení
V Chodově hoří bývalá pekárna V Chodově hoří bývalá pekárna
Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn Mladík, jenž na přechodu přejel dvě děti, je obviněn

Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace
Muže v Přešticích trhal divočák Muže v Přešticích trhal divočák
GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?! GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?!


Komentáře