Doporučení Policie ČR pro návštěvníky Rallye Šumava

policisté v rámci výkonu služby provádět i zvýšený dohled nad silničním provozem na teritoriu Klatovska Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czpolicisté v rámci výkonu služby provádět i zvýšený dohled nad silničním provozem na teritoriu Klatovska Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Klatovy - V průběhu rallye ve vozidlech nezanechávejte cenné věci ani doklady a dbejte pokynů pořadatelů. Při rychlostních zkouškách budou uzavřeny různé komunikace. O události informovala redakci ZápadočeskýDeník.cz klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová s tím, že Policie ČR vydala pro návštěvníky Rallye doporučení.

Reklama

Ve dnech 16. a 17. května 2014 se uskuteční 49. ročník Rallye Šumava Klatovy a 23. ročník Historic Vltava Rallye. Mnoho příznivců automobilových závodů z celé naší republiky, ale i ze zahraničí, navštíví město Klatovy a okolí.

Řidiči buďte opatrní a ohleduplní, protože na některých komunikacích bude při rychlostních zkouškách vyloučen nebo částečně omezen provoz. Jestliže budete v pátek nebo v sobotu projíždět místy, kde probíhají rychlostní zkoušky, zjistěte si dobu uzavření a naplánujte si objízdnou trasu.

DOPORUČENÍ POLICIE

KRÁDEŽE AUTOMOBILŮ A VĚCÍ Z VOZIDEL

Příznivci automobilových soutěží často zanechávají vozidla zaparkovaná na odlehlých místech.

Chceme preventivně působit na občany, aby svou vlastní opatrností a přílišnou důvěřivostí nepřispívali k vytváření podmínek, za kterých dochází k páchání trestné činnosti v této oblasti:

- osobní doklady + doklady od vozidla neponechávejte uvnitř vozidla

- nenechávejte ve vozidle na viditelných místech cenné věci

- před odchodem zkontrolujte uzamčení vozidla

- pečlivě se starejte o klíče od auta

- překontrolujte funkčnost centrálního zamykání, aktivujte elektronické bezpečnostní systémy.

KAPSÁŘI

Kapsáři využívají chvilkové nepozornosti občanů a odcizují těmto věci, které mají při sobě.  Věnujte pozornost bezprostřednímu okolí a mějte své věci stále pod kontrolou.

Pokud nechcete být obětí kapsářů:

- peníze a platební karty ukládejte do vnitřních kapes obleku

- doklady a peníze oddělujte zvlášť

- nenoste peněženku či doklady v zadní kapse u kalhot

- věnujte zvýšenou pozornost kabelkám zavěšeným přes rameno,

- nenoste peníze, doklady či jiné cennosti v batohu na zádech, kam nevidíte.

Ochrana osobního majetku je věcí každého z Vás-dodržujte uvedené rady PolicieČR.

V průběhu rallye se řidiči chovají agresivněji, tzn. nedbají dodržování stanovené rychlosti, předjíždějí na nepřehledných místech a v mnoha případech přeceňují své možnosti a schopnosti. Mnozí řidiči porušují zákon o provozu na pozemních komunikacích a ohrožují ostatní účastníky provozu, vysvětlila k nadcházejícím událostem policejní mluvčí Ladmanová.

Z uvedených důvodů budou policisté v rámci výkonu služby provádět i zvýšený dohled nad silničním provozem na teritoriu Klatovska.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře