Estakáda na Domažlické ulici v Plzni je v provozu. Nový je i kruhový objezd

Most na Domažlické ulici v Plzni. Foto: archiv Město Plzeň / Martin PecuchMost na Domažlické ulici v Plzni. Foto: archiv Město Plzeň / Martin Pecuch

PLZEŇ - Přestavěná Domažlická ulice v Plzni včetně nového nadjezdu už slouží motoristům. Přes kilometr dlouhý kompletně přestavěný úsek je jedním z hlavních tahů ve směru na Folmavu a k dálničnímu obchvatu.

Reklama

Součástí stavby je most nad železniční tratí a kruhová křižovatka.

Estakáda nahradila železniční přejezd, který značně komplikoval silniční dopravu. Kromě osobních aut po něm denně přejížděly desítky trolejbusů a stovky kamionů. Součástí přestavěného úseku je i kruhový objezd, který umožní napojení škodováckého areálu.

Současně se zprovozněním přeložky silnice začaly trolejbusy zajíždět do nových zastávek Panelárna a Škoda VII. brána, které jsou součástí nové komunikace. Dosavadní zastávky jsou zrušeny.

Stavba je součástí třetí etapy modernizace plzeňského železničního uzlu. Práce na trati v domažlickém směru začaly v prosinci 2017. Skončit mají v březnu 2020. Předpokládaná výše nákladů je 1,6 miliardy korun, téměř miliardu tvoří unijní dotace.

Modernizace plzeňského železničního uzlu odstartovala v roce 2011. Zásadní přestavbou prošlo i hlavní nádraží.

V další fázi, která má začít v březnu 2020 a potrvá do ledna 2023, dojde na modernizaci trati na České Budějovice, a to v úseku do Koterova. Součástí této akce bude vybudování nové stanice Plzeň–Slovany a zrušení stávající zastávky v Koterově.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře