Historický víkend v Plzni bude letos v duchu první republiky

Historický víkend, ilustrační foto, Zdroj: archiv Plzen.euHistorický víkend, ilustrační foto, Zdroj: archiv Plzen.eu

PLZEŇ – Oblíbená kulturní akce, která se uskuteční od 8. do 10. června 2018, se letos připojí k oslavám sta let od vzniku samostatného československého státu.

Reklama

Historický víkend tradičně nabídne rej a vejšlap strašidel či Pohádkovou cestu. Hlavním tématem ale letos bude nalezená Plzeňská kronika, díky které ožijí i méně známé příběhy z dějin Plzně.

Další letošní novinkou bude možnost sledování hlavního večerního programu hned na dvou pódiích, která bude spojovat pohyblivý provoz.

Návštěvníci budou moci zhlédnout například rekonstrukci atentátu na arcivévodu Františka Ferdinanda d'Este, ukázky historických vozidel, kabaret, šantán, plovárnu taneční skupiny Althea a mnoho dalšího.

V Mlýnské strouze bude na návštěvníky čekat rytířský tábor, dále pak okénko do dávné historie se zaměřením především na husitskou dobu. Diváci si zde budou moci například vyzkoušet zbroj, potěžkat zbraně či si zasoutěžit.

Pro děti bude v Proluce připravený prvorepublikový cirkus BERTO.

Premiéry se letos dočkají také oživlé obrazy z období první republiky, které budou k vidění v historické budově České spořitelny.

Podrobný program bude zveřejněn během měsíce dubna.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře