Hrozí extrémní počasí. Vysoké teploty, riziko požárů i lokální silné bouřky

Balík slámy v létě, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBalík slámy v létě, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ZÁPADNÍ ČECHY - Meteorologové vydali výstrahu před extrémním počasí s vysokými teplotami. Ty mají dosahovat přes tropickou třicítku. Kvůli tomu je rovněž zvýšené riziko vzniku požárů.

Reklama

Jak to dopadne s extrémním suchem, kdy stačí jedna jiskra a požár se rozšiřuje krajinou, to si "vyzkoušeli" na severu Čech.

Avšak i na západě Čech se musíme připravit na vysoké teploty.

Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ) vydal varování před extrémním počasím na následující týden. Teploty se budou pohybovat i nad tropickou třicítkou.

Kvůli tomu je na severu Čech zvýšené riziko požárů. Pro Moravu a jižní Čechy pak platí výstaha před silnými bouřkami.

Na našem území můžeme očekávat nejen tropické teploty. Ty se budou pohybovat mezi 28 až 32 °C.

Varování je určeno zejména pro Ústecko, Českolipsko, střední Čechy, Moravu a Slezsko. Zde mají teploty překročit hranici 31°C.

Horko potrápí hlavně Ústecký kraj, kde se i kvůli suchu mohou tvořit rozsáhlé požáry. Výstraha platí do odvolání a hrozbu údajně nesníží ani lokální srážky.

Silné bouřky zase hrozí na Vysočině, v Jihočeském, Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji, a to v pátek (6.7.2018) od poledne do 21 hodin.

Přívalové deště mohou ojediněle vést k zatopení níže položených míst, například sklepů.

Riziko je rovněž požárů.  Zakázáno je rozdělování oheň v lesích a luk. Je nutné dbát na nedopalky cigaret.

V souvislosti s vysokými teplotami hrozí riziko přehrátí organismu. ČHMÚ proto doporučuje omezit tělesnou zátěž a pokud možno nepohybovat se na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře