Kalamita v Česku: Vítr trhá střechy a kácí stromy

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

ZÁPADNÍ ČECHY - Kromě silného větru trápí Českou republiku a západní Čechy také zvýšené hladiny toků. To je způsobeno vydatnými přeháňkami.

Reklama

 

Území celé republiky v nedělním dopoledni trápil silný vítr a neustupuje ani s odpoledními hodinami. Problémy hlásí ve všech krajích, ČEZ vyhlásil dokonce už na mnoha místech kalamitní stav. Meteorologové už dříve varovali, že hrozí výskyt extrémně nebezpečného počasí.

Plné ruce práce mají především hasiči, kteří odklízejí spadané stromy ze silnic, místy i ze železnic. V takovém případě pak nabírají zpoždění vlakové spoje. To se týká železničních tratí i v západních Čechách a především na Karlovarsku. Výstraha před nebezpečným počasím by měla platit až do nedělního večera, konkrétně do 19. hodiny.

Velké problémy napáchala vichřice v severních Čechách. V Mostě se dokonce zřítil dřevěný pravoslavný kostel. Jinde lidem v některých případech odletěly části střech z domů.

Podle dostupných informací si nedělní vichřice měla vyžádat už dvě lidské oběti.

V Olomouckém kraji hasiči vyjeli už k více než dvě stovkám výjezdů.

Velké problémy hlásí jižní Morava, v Praze pro změnu musela být uzavřená část výstaviště, kde hrozilo zřícení části střechy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře