Karlovy Vary i Sokolov mají koalici. V Chebu i Mariánských Lázních ji oddálí soud

Pohled na lázeňskou část Karlových Varů. Foto: archiv Pixabay.comPohled na lázeňskou část Karlových Varů. Foto: archiv Pixabay.com

KARLOVARSKÝ KRAJ - Koaliční smlouvu v Karlových Varech podepsalo vítězné hnutí ANO s Karlovaráky a ODS. Naopak volby do zastupitelstva města Cheb bude prověřovat krajský soud.

Reklama

Koaliční lídři v Karlových Varech podepsali koaliční smlouvu.

Ve vedení Karlových Varů zasedne koalice hnutí ANO, Karlovaráci a ODS.

Budoucí primátorkou by měla být na ustavujícím zastupitelstvu zvolena Andrea Pfeffer-Ferklová z hnutí ANO. Nová první žena radnice je současnou ředitelkou  Grandhotelu Pupp.

Kromě primátora bude mít hnutí ANO ještě jednoho náměstka. Po jednom náměstkovi budou mít i Karlovaráci a ODS. Přibydou ale také dva uvolnění radní, jeden z ANO a druhý za Karlovaráky.

Sokolov v následujících čtyřech letech povede koalice hnutí ANO, Hnutí pro město Sokolov (HMS) a ČSSD.

Zástupci všech tří subjektů už podepsali koaliční smlouvu.

Starostkou se zřejmě stane dosavadní místostarostka Renata Oulehlová z hnutí ANO.

Komplikace jsou v Chebu.

Podle informací z Krajského soudu v Plzni byly v Chebu podány dva návrhy týkající se proběhlých voleb do Zastupitelstva města Chebu. Soud o nich musí rozhodnout do dvaceti dnů od jejich podání.

Podle lídra vítězné Volby pro město (VPM) a kandidáta na starostu Antonína Jalovce mohou návrhy na neplatnost zkomplikovat novému zastupitelstvu první kroky.

Ve volbách získala VPM 17 ze 30 mandátů. Dohodla se ale na širší koalici s Koalicí pro Cheb, Českou pirátskou stranou a Hnutím 2018. Podle společného prohlášení by VPM měla mít starostu i oba místostarosty.

Bez komplikací to nejde ani v Mariánských Lázních.

Počet hlasů, které v Mariánských Lázních získali politici ve volbách, se zřejmě bude přepočítávat. Hnutí ANO totiž podalo ke Krajskému soudu v Plzni návrh na přezkum výsledků voleb.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře