Karlovy Vary jsou ve slavnostním. Startuje 49. Mezinárodní filmový festival

Karlovy Vary patří filmovému festivalu. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czKarlovy Vary patří filmovému festivalu. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Karlovy Vary - Je to tady, začíná největší kulturní událost v Karlových Varech letošního roku. Lázeňské město znovu očekává tisíce filmových fanoušků i profesionálů.

Reklama

Mel Gibson jak hlavní hvězda karlovarského festivalu. Na červeném koberci před hotelem Thermal se projde už v pátek 4. července 2014. Převezme cenu a zůstane v Karlových Varech až do neděle 6. července 2014. Americký herec a režisér ale nebude jedinou hvězdou festivalu.

Do Karlových Varů přijedou i další hvězdy, například Fanny Ardantová, Lauren Dernová nebo Lech Walesa, který tu uvede světovou premiéru nové verze filmu o sobě.

V hlavní soutěži bude mít česká kinematografie letos dva zástupce. Prvním je snímek Andrey Sedláčkové Fair Play.

Druhým českým zástupcem v hlavní soutěži je film Miroslava Krobota Díra u Hanušovic. Umělecká poradkyně festivalu Eva Zaoralová se těší na reakce zahraniční kritiky.

Festival představí dále nezávislou americkou scénu, pětadvacet filmů z letošního festivalu v Cannes a několik retrospektiv významných světových filmařů. V rámci doprovodného programu vystoupí například známý soubor La Putyka. Festival skončí v sobotu 12. července 2014.

ČTĚTE:  Přípravy na zahájení 49. ročníku MFF Karlovy Vary finišují. Položen byl červený koberec

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře