Kdo jsou policisté, kteří napadli řidiče v Plzni?

Foto: YoutubeFoto: Youtube

PLZEŇ - V říjnu šokoval republiku zásah policistů v civilu v západočeské Plzni, kteří napadli řidiče osobního vozu. Kdo jsou tito pánové?

Reklama

Zásadní informace nyní přinesl Radiožurnál. Podle jeho zjištění jsou oba pánové z videa šéfy západočeské zásahové jednotky.

Co se tehdy stalo?

Na konci září se dostal řidič J.V. do sporu se dvěma policisty v civilu, jenž řídili černý mercedes a v zúženém pruhu na Karlovarské třídě v Plzni chtěli podjet bílou dodávku převážející hendikepované osoby. V tom na patrně nevhodnou jízdu posádky mercedesu upozornil zablikáním řidič projíždějícího vozidla.

Následoval brutální zásah dvou policistů v civilu. Otázkou by bylo, jak by dopadl šofér zastaveného vozu, kdyby si počínání "neznámých" policistů nenatáčel na kameru.

Podle právníka napadeného muže policisté dokonce poškozeného mimo jiné bili do obličeje a vulgárně mu nadávali. Vrcholem mělo být, když podle právního zástupce poškozeného na jeho klienta dokonce měli mířit pistolí!

Šéfové zásahovky v civilu

Tito policisté jsou údajně cvičeni na zásahy proti těm nejnebezpečnějším pachatelům. A tak se zdá, že svůj "klasický" zásah předvedli i proti civilnímu řidiči osobního vozidla, který je pouze "probliknul". A protože zvyk je železná košile, policisté v civilu šli možná do akce podle svých obvyklých not.

Napadaného řidiče zachránilo, že si celou situaci nahrával na video. Ačkoliv se spekuluje o zneužití pravomoci této dvojice policistů, obviněné v této kauze zatím prý nepadlo.

Jeden z policistů byl prý šéfem plzeňské zásahovky a ten druhý měl být jeho zástupce, jak uvádí Radiožurnál. Jeden z těchto "tvrďáků" měl dokonce dříve získat medaily za příkladné plnění pracovních povinností od někdejšího hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse.

Pokud má mít perfektní plnění pracovních povinností tuto podobu, tak to všechna "čest".


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře