Klatovy investují do koupaliště i letního kina. Vznikne víceúčelové centrum

Centrum Klatov. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czCentrum Klatov. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Klatovy - Během dvou let klatovská radnice investuje do rozšíření plaveckého bazénu přes 67 milionů korun. Další peníze míří na rekonstrukci letního kina a vzniku víceúčelového kulturního centra.

Reklama

Klatovy na konci letních prázdnin plánují otevřít nový odpočinkový bazén s bočními masážemi, protiproudy, divokou řekou, s chrliči, tobogánem a s dvěma jeskyněmi. Novinky doplní stávající 25 metrový bazén.

Ten i nadále bude sloužit i pro sportovní plavání. Aby město přilákalo dalších 100 až 130 lidí za den, proto se vedení Klatov rozhodlo pro přístavbu, která má zajistit odpočinkovou zónu.

Ta bude zajištěna dvěmi kupolovitými jeskyněmi o průměru kolem tří metrů. V jedné bude relaxační prostor s uklidňující hudbou a světelnými efekty, ve druhé vlnobití.

Radnice zvolila střídmější projekt oproti uvažovaným plánům. Ještě před deseti lety město uvažovalo s vybudováním nového aquacentra za desítky milionů korun.

V Klatovech vzniká i víceúčelové kulturní centrum. A to díky rekonstrukcistarého  letního kina v centru města.

Díky dotaci z Regionálního operačního programu se klatovská radnice pustila do kompletní opravy asi 50 let starého areálu letního kina. Kromě promítání filmů se bude areál moci využívat pro koncerty, festivaly nebo pro divadelní představení pod širým nebem.

Náklady jsou zhruba 12,5 milionu korun. Dotace z EU pokryje 85 procent nákladů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře