Knihovna v Chebu by se mohla dočkat citlivé přístavby

Městská knihovna v Chebu. Foto: archiv MojeKarlovarsko.czMěstská knihovna v Chebu. Foto: archiv MojeKarlovarsko.cz

Cheb - Secesní budova chebské knihovny v ulici Obrněné brigády by se v příštích letech mohla dočkat citlivé přístavby, díky které by se čtenáři i návštěvníci tamních kulturních akcí dočkali výrazně kvalitnějšího prostředí.

Reklama

Její vybudování by bylo součástí celkové obnovy části hradebního příkopu mezi budovami knihovny a divadelního klubu. Vedle samotné přístavby by tady měla vzniknout také venkovní scéna, která by zároveň sloužila i jako letní kino.

„V knihovně se v poslední době koná řada kulturních akcí, ale pro jejich pořádání tady chybí odpovídající zázemí. Díky přístavbě by se navíc mohl výrazně rozšířit volný výběr knih, které jsou v současné době z podstatné části uloženy ve skladech a čtenáři si je mohou vybírat jen podle katalogu. Návštěvníci chebské knihovny určitě také dobře ví, že dětské oddělení a studovna sídlí v jiné budově. Po vybudování přístavby by se všechna oddělení knihovny sestěhovala do jednoho objektu,“ uvedla místostarostka Daniela Seifertová.

Město už má k dispozici úvodní koncept, jak by plánovaná přístavba mohla vypadat. Zpracoval ho prestižní architektonický ateliér A69 - Architekti. Přístavba je přitom navržena jako „neviditelná“ budova. Počítá se totiž, že z této části hradebního příkopu bude odstraněna novodobá navážka. Dvoupodlažní objekt by pak byl přistavěn k hradební zdi sousedící s chodníkem a měl by pochozí střechu.

Pouze z prostoru hradebního příkopu by byla viditelná jeho čelní prosklená stěna. Toto řešení vychází z požadavků památkářů, kteří chtějí, aby přístavba byla k okolním historickým objektů velmi šetrná.

„Koncept revitalizace hradebního příkopu předložíme v nejbližší době zastupitelstvu, které by mělo vyslovit souhlas s pokračovaním příprav na realizaci. V letošním a příštím roce bychom chtěli zvládnout veškerou projektovou přípravu. Zároveň by už mohl probíhat archeologický a stavebně historický průzkum, který požadují památkáři. Následně bychom pak mohli přistoupit k odstranění navážky. Samotná výstavba by podle mého názoru mohla začít v roce 2017. Na realizaci tohoto projektu bychom pochopitelně chtěli získat dotační prostředky, ať už z evropských fondů, nebo z národních zdrojů,“ upřesnil místostarosta Pavel Hojda.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře