Martin Baxa je po čtyřech letech znovu primátorem Plzně

Pohled na radnici v Plzni. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czPohled na radnici v Plzni. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

PLZEŇ - Západočeská metropole má nového primátora. V čele Plzně bude ve funkci primátora po čtyřech letech opět Martin Baxa z ODS.

Reklama

Do primátorského křesla se v Plzni po čtyřech letech vrátil Martin Baxa z ODS. Na ustavujícím zasedání ho zvolilo 34 z 46 přítomných zastupitelů. Stejně jako ostatní členy Rady města, kterou tvoří zástupci koaličních stran ODS, ANO, TOP 09 a ČSSD.

V opozici jsou pak Piráti, KDU-ČSL, Pravá volba pro Plzeň a KSČM.

Prvním náměstkem primátora se stal Roman Zarzycký (ANO 2011). Ve své gesci bude mít správu a řízení majetkových účastí města Plzně v obchodních korporacích a také oblast sportu a cestovního ruchu.

Technickým náměstkem primátora je Pavel Šindelář (ODS), náměstkyní pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí byla zvolena Eliška Bartáková (ANO 2011).

Post náměstka primátora pro oblast dopravy a životního prostředí bude vykonávat Michal Vozobule (TOP 09).

Oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem bude mít na starost David Šlouf (ODS). Radním pro oblast Smart Cities a podporu podnikání se stal Vlastimil Gola (ANO 2011).

Oblast školství bude mít ve své gesci Lucie Kantorová (ANO 2011). Radním pro oblast bezpečnosti je pro nové volební období končící primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Jediným členem koalice, který nepodepsal koaliční dohodu, je Lumír Aschenbrenner z ODS, který dlouhodobě nesouhlasí s účastí ANO ve vedení města.

Předsedou Kontrolního výboru Zastupitelstva města Plzně se stal Pavel Janouškovec (KDU-ČSL), funkci předsedkyně Výboru pro zadávání veřejných zakázek Zastupitelstva města Plzně bude vykonávat Helena Matoušová (ODS) a předsedou Finančního výboru Zastupitelstva města Plzně byl zvolen Jindřich Blažek (ANO 2011).

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře