Mikulášská ulice u hlavního vlakového nádraží v Plzni je po rekonstrukci otevřena

Zrekonstruovaná Mikulášsská spojka v Plzni. Foto: archiv Město PlzeňZrekonstruovaná Mikulášsská spojka v Plzni. Foto: archiv Město Plzeň

PLZEŇ - Klíčová dopravní spojnice, kterou je Mikulášská ulice v centru Plzně, je opět zprovozněna pro automobilovou dopravu. Spojnice byla otevřena v noci z 31.8. na 1. září 2018 po roku a půl stavebních prací na novách železnicčních viaduktech.

Reklama

Mikulášská ulice je hlavní spojnicí pod železničními mosty hlavního nádraž mezi městským obvodem Slovany a centrem města.

Končí tak úplná uzavírka, která komplikovala dopravu v západočeské metropoli. Díky investici města přesahující 80 milionů korun získají lidé lepší přístup k vlakovému nádraží, nové jízdní pruhy zlepší průjezdnost.

Před hlavním vchodem do nádražní budovy nově může zaparkovat přes 60 osobních aut na parkovišti, které v případě výluk poslouží i vozům náhradní autobusové dopravy.

Zprůjezdněním Mikulášské ulice a dokončením rekonstrukcí železničních mostů vedoucích nad ní se přiblížila závěrečná fáze projektu Správy železniční dopravní cesty nazvaná „Uzel Plzeň, 2. stavba -  přestavba osobního nádraží, včetně mostů Mikulášská“.

Rekonstrukcí železničních mostů a úpravou chodníků a jízdních pruhů na Mikulášské ulici se podstatně zlepšil přístup k nádraží, ať již pro pěší, pro cyklisty, auta i autobusy. Dříve nebylo možné levé odbočení k nádraží při cestě z centra.

Na rozdíl od minulosti budou auta v obou směrech jezdit mimo tramvajové těleso, čímž se podstatně zvýší průjezdnost.

Prostor pod severním mostem, blíže k Americké ulici, je ve směru na Slovany rozšířen na tři jízdní pruhy, kdy dva slouží pro přímý směr a jeden pro levé odbočení k hlavnímu vchodu do nádražní budovy. Ve směru do centra budou rovněž tři jízdní pruhy, z toho jeden připojovací z přednádražního prostoru. Rozšířený prostor pod mosty rovněž umožnil vybudovat samostatnou cyklostezku podél chodníku ve směru z centra na Slovany.

Před hlavním vchodem do nádraží je vybudováno parkoviště pro osobní auta o kapacitě 63 míst. V případě výluk v železniční dopravě poslouží pro parkování až šesti vozů náhradní autobusové dopravy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře