Miroslav Holeček je novým rektorem Západočeské univerzity

ZČU má nového rektora. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czZČU má nového rektora. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Plzeň - Ilona Mauritzová končí, novým rektorem ZČU je Miroslav Holeček. Dosavadní ředitel vysokoškolského ústavu Nové technologie – výzkumné centrum získal 32 z 59 odevzdaných hlasů senátorů.

Reklama

Miroslav Holeček zvítězil ve druhém kole, kdy porazil sučasnou rektorku Ilonu mauritzovou. V prvním kole usilovali o post rektora ZČU i  proděkan pro studijní a pedagogickou činnost Fakulty pedagogické Ladislav Čepička a vedoucí katedry filozofie Fakulty filozofické Nikolaj Demjančuk.

Doc. Dr. RNDr. Miroslav Holeček vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Doktorát získal na Západočeské univerzitě v Plzni v oboru mechanika a ve stejném oboru se zde také habilitoval. Začínal jako výzkumný pracovník ve Výzkumném ústavu Škoda Plzeň, v roce 1996 přešel na Západočeskou univerzitu v Plzni, kde vyučoval předměty zaměřené na mechaniku na Fakultě strojní a Fakultě aplikovaných věd. Od roku 2007 stojí v čele vysokoškolského ústavu Nové technologie – výzkumné centrum jako ředitel. Usiluje především o rozvoj spolupráce s průmyslem, koordinuje zakázky pro komerční subjekty a vede řadu vědeckých projektů.

V případě jmenování nastoupí do funkce rektora 1. března 2015. Po jmenování do funkce prezidentem republiky povede plzeňskou univerzitu do konce února 2019.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře