Na novém mostě na Borská pole v Plzni budou jezdit tramvaje. Výstavba bude hotova do konce roku 2019

Výstavba mostu pro tramvaj na Borská pole v Plzni. Foto: Martin Pecuch / Město PlzeňVýstavba mostu pro tramvaj na Borská pole v Plzni. Foto: Martin Pecuch / Město Plzeň

PLZEŇ - Nový 350 tun vážící most, který se stane součástí budované tramvajové trati na Borská pole v Plzni, je posouván na své místo. Most překlene silnici I/27, hlavní výpadovku z krajské metropole na Klatovy.

Reklama

Jeho délka je 38 metrů, výška necelých osm metrů.

Uprostřed mostu budou jezdit tramvaje, po stranách vzniknou stezka pro cyklisty a chodník.

V sobotu a v neděli 6. a 7. července 2019 bude most položen na ložiska.

Výstavba tramvajové trati na Borská pole změnila od 1. července 2019 dopravu tramvají na lince číslo 4. V úseku Sady Pětatřicátníků – Dvořákova je nově zavedena tramvajová linka číslo 3. V úseku Košutka – Sady Pětatřicátníků zůstane linka č. 4.

Cestující si po vzájemném přestupu mezi těmito linkami označí jízdenku na opačném konci. Změna by měla platit do ukončení prací, předpokladem je zhruba polovina prosince 2019.

Novou 1,3 kilometru dlouhou trať město nechává budovat od křižovatky Klatovská – Kaplířova – U Borského parku po ulici U Letiště, a to právě včetně přemostění silnice I/27. Součástí projektu je také vybudování nového terminálu městské hromadné dopravy v Dobřanské ulici i další práce.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře