Na Šumavě trápí lyžaře nedostatek sněhu. Lyžařskou sezónu zahájil i krušnohorský Klínovec

Lyžování, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comLyžování, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

V západočeské části Šumavy lyžaři mohou omezeně využívat sjezdovky v Železné Rudě. Částečně jsou otevřeny vleky na Klínovci.

Reklama

Západočeské hory se plní dovolenkáři, avšak na velkou lyžovačku to zatím není. Sníh napadl v severní části Česka, naopak v té jižní na intenzivní sněhovou nadílku si bude nutné počkat.

Zatím do dvou ski areálů v karlovarské části Krušných hor mohou vyrazit lyžaři.  V provozu jsou tři sjezdovky a vleky v největším areálu oblasti na Klínovci a celý areál Novako v Božím Daru. Naopak ještě nefunguje areál Plešivec.

Na Klínovci jezdí Přemostěná, Suzuki a Dámská. Ve ski areálu je zhruba 60 cm technického sněhu.

Ski areál Klínovec na své facebookové stránce v neděli (29.12.2019) informoval, že od pondělí 30. prosince 2019 nabídku rozšíří.

"Od pondělí otevíráme další sjezdovky na severní straně  Klínovce a na Neklidu. Konkrétně se jedná o sjezdovky Slalomák, Turistická, Moser na Neklidu a sjezdovka Rondo, která propojuje Klínovec s Neklidem a lanovou dráhou Prima Express."

Od 20 do 50 cm sněhu je v areálu Novako, který se zaměřuje na rodiny s dětmi.

V Plzeňském kraji se zatím lyžuje jen na Šumavě v Železné Rudě. V provozu jsou omezeně sjezdovky Nad Nádražím a Alpalouka. Od pondělí 30. prosince 2019 zahájí zimní sezonu také největší areál v kraji Ski&Bike Špičák.

Lyžovat se zatím bude na hlavní liniové trati, což je horní úsek sjezdovky Slalomové (číslo 3) s přejezdem na dvojku U Zalomeného (číslo 2), po níž se dojede až k nástupu na lanovku. Na sjezdovce je v průměru 50 cm sněhu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře